Z modlitwą o dar nowych powołań w Skawinie
29 kwietnia, 2021

Niedzielę Dobrego Pasterza, tj. 25 kwietnia 2021 r. spędziłyśmy w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie, gdzie dziękowałyśmy za dar powołań do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Podczas Eucharystii włączyłyśmy się w oprawę liturgii oraz dzieliłyśmy się świadectwem powołania i charyzmatem Zgromadzenia. Czas spotkania z parafianami był też okazją, aby przedstawić sylwetką bł. Edmunda Bojanowskiego, jako społecznika, pedagoga, człowieka o wrażliwym spojrzeniu i miłośnika codzienności. Dzieląc się apostolskim zaangażowaniem i bardzo nowatorskim, jak na tamte czasy, oddziaływaniem bł. Edmund zakładał obiegowe biblioteki, szpitaliki, wydawał czasopisma, czy nawet gotował i rozdawał biednym zupę z przepisu Rumforda.

Siostry opowiadały też o obecnie pełnionej posłudze na rzecz wychowania i troski o seniorów, zachęcając do wsparcia i możliwości zakupu dobrej książki, kawy, krówek i rękodzieła w prowadzonym w Internecie Sklepie Dobroci www.stowarzyszeniedobroc.pl

Podczas każdej Eucharystii oraz w trakcie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego siostry otaczały modlitwą rodziny, z których dziś Bóg powołuje do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym czy małżeńskim. Szczególną zachętą do nieustannej modlitwy w rodzinach są słowa z Orędzia Papieża Franciszka na 58 Światowy Dzień Modlitw o Powołania:

Bóg patrzy na serce (por. 1 Sm 16, 7) i w św. Józefie rozpoznał serce ojca, zdolne do dawania i odradzania życia w codzienności. Do tego zmierzają powołania: do rodzenia i odradzania życia każdego dnia. Pan pragnie kształtować serca ojców, serca matek: serca otwarte, zdolne do wielkiego zaangażowania, hojne w dawaniu siebie, współczujące w pocieszaniu smutków i mocne, aby umacniać nadzieje. Tego właśnie potrzebuje kapłaństwo i życie konsekrowane, zwłaszcza dzisiaj, w czasach naznaczonych słabością i cierpieniem, także z powodu pandemii, która rodzi niepewność i lęk, co do przyszłości i samego sensu życia. Święty Józef wychodzi nam na spotkanie ze swoją łagodnością, jako święty z sąsiedztwa; jednocześnie jego mocne świadectwo może wyznaczyć nam kierunek na naszej drodze.

s. M. Katarzyna Szulc

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności