Utęsknione spotkanie
27 kwietnia, 2021

To było spotkanie pełne radości i wspólnej zabawy.

Po długiej przerwie covidowej przez 3 miesiące, gdzie wszystkie spotkania wspólnot w parafii były odwołane, z nastaniem wiosny zabłysło światło nadziei. Nareszcie przyszła chwila oczekiwana z utęsknieniem i wspólnota rodzin z dziećmi znów się mogła spotkać, chociaż dalej z ograniczeniami i tylko na zewnątrz. Rada parafialna pomogła nam w znalezieniu pięknego ogrodu, który mogliśmy wypożyczyć na nasze spotkanie. W niedzielę 18/4.2021 w Kościele Św. Anny w Kopenhadze, około 30-cioro dzieci wraz z rodzicami z różnych narodowości spotkało się najpierw na Mszy Świętej rodzinnej po duńsku celebrowanej przez Ojca Proboszcza Wiesława Podlacha, który w w homilii nawiązał do Ewangelii i radości ze spotkania z Jezusem oraz do dzielenia się radosną nowiną w koszulkach z Ikoną Amen. Po mszy Świętej na zorganizowanym przez zarząd Amager DUK z Siostrą Teresą Piękoś – Familie Kirke przeżywaliśmy  „Radość Wielkanocną” na łonie natury.

Wszystko odbyło się na świeżym powietrzu, gdzie dzieci poprzez wspólną zabawę tzw. „Poszukiwanie skarbu” miały celebrować okres Wielkanocy. Rodzice pomagali w przekazie wydarzeń paschalnych prowadząc dzieci i wzbudzając w nich uczucie zachwytu, powagi i smutku a na koniec radości i pokoju ze spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i Miłosiernym.

Dzieci miały przejść drogę począwszy od Niedzieli Palmowej poprzez Wielki tydzień aż do Zmartwychwstania Pańskiego. Uwieńczeniem całej wędrówki była Niedziela Miłosierdzia Bożego, gdzie dzieci znalazły „skarb”, którym obdarzył ich Jezus Miłosierny. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane, dzielnie odpowiadając na pytania i wykonując wszystkie zadania, które zostały im przygotowane. Przechodząc całą tę drogę, podczas jednej ze stacji drogi krzyżowej, każde dziecko oddało swoje serce Jezusowi, zawierzając siebie i swoją rodzinę przez słowa „Jezu Ufam Tobie”.

To było wielkie i głębokie przeżycie, nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców. Nie ma nic piękniejszego, niż oddać życie Jezusowi. 

Całemu spotkaniu towarzyszyła słoneczna pogoda, która przyczyniła się do jeszcze lepszej atmosfery całego wydarzenia.

Chwała Panu! 

Wdzięczni rodzice z dziećmi

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności