Budujemy ochronkę dla dzieci w Tacnie

Dołóż swoją cegiełkę

Tacna leży na południu Peru niedaleko granicy z Chile, nad Oceanem Spokojnym.

Realizujemy tutaj swoją misję ewangelizacyjną od ponad 8 lat w parafii “Świętego Józefa Miłosiernego”, przez pracę pastoralną, pracę w centrum rehabilitacyjnym dla dzieci, prowadzonym przez Caritas diecezjalną oraz przez pracę opiekuńczo-wychowawczą z małymi dziećmi w ochronce. Na ten cel zaadaptowałyśmy dużą salę parafialną do czasu wybudowania prawdziwej ochronki. Uczęszcza do niej 20 dzieci w wieku od 1 do 3 lat, kilka z nich to dzieci niepełnosprawne: z zespołem Downa, autyzmem, problemami mowy i z innymi niepełnosprawnościami. Mogłoby być więcej, bo dzieci potrzebujących pomocy jest dużo, ale warunki lokalowe na to nie pozwalają.

Pomieszczenia, w których obecnie znajduje się ochronka nie odpowiadają potrzebom dzieci, nie spełniają wymogów sanitarnych, jest zbyt ciasno, nie ma aneksu kuchennego, odpowiednich łazienek, szatni, placu zabaw. Budynek nie zapewnia minimum bezpieczeństwa w razie trzęsienia ziemi, które w tym rejonie jest zjawiskiem często odczuwalnym. Przeżyłyśmy je z dziećmi i mieszkańcami Tacny już kilkanaście razy. Niektóre były bardzo silne. Nowy budynek musi być solidny i odporny na ruchy sejsmiczne.

Marzenie zaczyna się spełniać!

Nasze marzenia o nowej, pięknej, choć skromnej, ochronce dla maluchów zaczęły się spełniać. Prośby skierowane w ubiegłym roku do różnych ofiarodawców nie pozostały bez odpowiedzi. Otrzymałyśmy wsparcie od darczyńców z Polski, Włoch, Niemiec, Tacny (Peru), od uczestników dębickiego festynu misyjnego w październiku 2019 r., ze zbiórek parafialnych oraz dotację z Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i budowa ruszyła, ku naszej ogromnej radości, 16.06.2020 r., mimo otaczającej nas wokół pandemii koronawirusa i braku pełnej kwoty na całą budowę.

Nie mogłyśmy czekać – stara ochronka jest nieczynna, bo nie możemy zapewnić dzieciom odpowiednich warunków, a teraz dodatkowego reżimu sanitarnego.

 

Jesteśmy zmuszone wręcz do przyspieszenia prac budowlanych, by móc dalej służyć rodzinom, które w poszukiwaniu pracy, utraconej z powodu epidemii oraz powodzi, która nawiedziła Tacnę w lutym 2020 r., nie mają komu powierzyć swoich maluchów.

Dzieci w Tacnie potrzebują Twojej pomocy!

o tej pory, dzięki Wam Drodzy Ofiarodawcy, udało nam się wybudować w stanie surowym część parteru: 2 sale do zajęć, łazienkę, jadalnię, kuchnię, pokój zabiegowy, pokój socjalny z łazienką dla pracowników. 26 sierpnia zalano strop nad tą częścią.

Przed nami budowa pozostałej części parteru: 1 sala + 2 łazienki dla dzieci oraz sala terapeutyczna, sala spotkań (wielozadaniowa), podręczna kuchenka (aneks kuchenny), WC na piętrze.

Ze względu na teren sejsmiczny nie możemy przerwać budowy, by zachować ciągłość fundamentów i płyt stropowych, zapewniając stabilność budynku i wytrzymałość konstrukcyjną na trzęsienia ziemi.

Na budowę tej części potrzebujemy uzbierać

100 000 zł

I Ty możesz pomóc nam wybudować bezpieczną Ochronkę dla maluchów w Tacnie!

Dołóż swoją cegiełkę, według możliwości. Liczymy na Ciebie!

Podaruj dzieciom w Tacnie miłość i wszechstronny rozwój!

Tradycyjny przelew

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP, ul. Bojanowskiego 8-10, 39-200 Dębica

Konto Misyjne w PLN:
Nr konta: 78 1240 1923 1111 0010 2206 2544
Z dopiskiem: ”budujemy ochronkę w Tacnie”

Konto dolarowe:
Nr IBAN: PL 46 1240 1923 1787 0000 2029 2278
BIC/SWIFT: PKOPPLPW
Konto Euro:
Nr IBAN: PL 38 1240 1923 1978 0000 2029 2281
BIC/SWIFT: PKOPPLPW

Przelew internetowy przez stronę 

Pay Pal 

Dla wpłat PLN

Dla wpłat EUR

Dla wpłat USD

DZIĘKUJEMY I MODLIMY SIĘ ZA WAS! BÓG ZAPŁAĆ!

s. Noemi Wilk, s. Rosa Cruz Tirado

z dziećmi z Tacny

A oto dzieci dla których budujemy nową ochronkę!