MARZENIE O NOWEJ OCHRONCE W TACNIE SIĘ SPEŁNIŁO

OCHRONKA JEST WYBUDOWANA

Drodzy Ofiarodawcy,

W dniu 16.06.2020 roku rozpoczęła się budowa ochronki/ przedszkola dla dzieci w Tacnie w Peru. Trwała niemalże nieprzerwanie mimo panującej wokół pandemii Coronavirusa. Na koniec listopada 2021 roku mamy wybudowany cały budynek. Został zalany ostatni strop, który częściowo będzie zadaszony, a na części będą zainstalowane solary. Na parterze trwa malowanie pomieszczeń, wprawianie drzwi i okien, układanie posadzek. Trzeba je jeszcze wyposażyć oraz dokończyć plac zabaw i niebawem możemy rozpocząć zajęcia dla najmłodszych. Na piętrze trwają prace wykończeniowe dużej sali spotkań dla dzieci i rodziców, a na zewnątrz elewacji.

Dzieło, które było dla nas niemożliwe do wykonania, dzięki Waszej pomocy, Drodzy Ofiarodawcy, stało się możliwe.

Ogromna radość i wdzięczność wypełnia dzisiaj nasze serca.

Podsumowując czas zbiórek od października 2019 do listopada 2021, serdecznie dziękujemy:

* naszym Współsiostrom, które zaangażowały się w organizowanie zbiórek, festynów i kiermaszy w Polsce, w Danii i w Niemczech.

* Księżom Proboszczom i parafianom oraz kolędnikom misyjnym z parafii: Szebnie, Kamień, Głogów, Piastów, NSPJ Nowa Huta, Szewna, Grębów, Wilkowisko – 4.382 USD

* Uczestnikom, wolontariuszom i sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie dębickiego festynu misyjnego zorganizowanego w październiku 2019 roku – 3.000 USD (1/2 ofiar)

* Dziełu Misyjnemu Diecezji Tarnowskiej, a zwłaszcza ks. Krzysztofowi Czermakowi z zespołem realizującym projekty pomocowe dla misji – 32.500 USD

* Ofiarodawcom z Niemiec – 71.881 USD, z Danii (Kopenhagi) – 6.267 USD

* Dyrektorom, nauczycielom uczniom i rodzicom ze szkół: w Przecławiu, Wilkowisku, Częstochowie, Solcu Zdroju oraz dzieciom wraz z rodzicami z ochronek: w Chojnowie, Rudniku n.Sanem – 1.352 USD

* Darczyńcom indywidualnym – 5.858 USD

* Wolontariuszom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, Zgromadzeniom Zakonnym  i instytucjom, które bezpośrednio przekazały ofiary do Tacny.

Marzenie się spełniło!

Dług wdzięczności spłacamy i spłacać będziemy modlitwą w Polsce i w Peru.

Niech dobry Bóg hojnie obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

A oto najbardziej aktualne zdjęcia z ochronki!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności