Działalność misyjna

Zgromadzenia Służebniczek

„Mamy głęboką świadomość, że Bóg nie tylko wybiera każdą z nas, (…), lecz również posyła dla wypełnienia swego dzieła. (…)W swej konsekracji (…) zostajemy posłane, aby czynić dzieła Boże w mocy Boga. Jesteśmy więc podobnie jak Chrystus powołane dla drugich: całkowicie ogarnięte miłością ku Ojcu i zupełnie oddane Chrystusowi w służbie zbawienia ludzi.”

OPF 89

Jako Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej włączamy się w misyjną działalność Kościoła, głosząc większą chwałę Boga i rozszerzając cześć Niepokalanej Dziewicy na ziemi boliwijskiej oraz w Peru. Jesteśmy także obecne w krajach europejskich takich jak: Włochy, Niemcy, Dania, Ukraina, Białoruś, Rosja.

Boliwia

Boliwia to najwyżej położone i najtrudniej dostępne państwo Ameryki Południowej. Jest to kraj pełen kontrastów  – z urzekającą przyrodą i wciąż żywą tradycją i wierzeniami indiańskimi.

Nasze Siostry rozpoczęły posługę w Boliwii w 1982 roku doświadczając radości i  trudów pracy misyjnej. Praca pierwszych misjonarek była i do dziś pozostaje tak barwna i różnorodna jak życie. Obejmuje prowadzenie szkoły, przedszkola i ochronki, internatu dla dzieci, Domu Dziecka, przychodni dla chorych. Ponadto Siostry podejmują pracę pielęgniarską w szpitalu,  katechizację w szkołach i przy parafiach, pomoc w duszpasterstwie parafialnym jako zakrystianki, posługę biednym i ubogim w boliwijskich wioskach.

Peru

Peru leży w zachodniej części Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym. To kraj, który zachwyca bogactwem przyrodniczym – prawie połowa terytorium Peru, to dzika, amazońska puszcza.

Charyzmat radosnej i pełnej prostoty służby nasze siostry wypełniają w tym kraju od 2012 roku. Obecnie posługują w Tacna – najbardziej wysuniętym na południe, przygranicznym mieście, gdzie jak same piszą: „słońce zachodzi najpóźniej”. Swoją modlitwą i troską otaczają dzieci z Ochronki parafialnej, szkoły oraz Centrum Terapii dla dzieci z upośledzeniem. Są także obecne w duszpasterstwie parafialnym.

Pewność – prawdziwa historia pomocy najsłabszym (2020) 

Piękny film, ciężko coś mi samemu z siebie powiedzieć. Widać jak od tych sióstr bije ta bezinteresowna miłość Jezusa Chrystusa, która jest ogromna. Coś zaczęło się łamać we mnie w środku, coś zaczęło pękać że cały czas płakałem. Widziałem na tym filmie jak Chrystusowi bardzo zależy na mnie. Jak działanie w pojedynkę jest przegraną a tylko życie z nim ma sens.

- jeden z komentarzy na YT po obejrzeniu filmu

Modlitwa za misje

Panie Jezu, który niegdyś wezwałeś pierwszych uczniów, aby stali się rybakami ludzi, niech także i dziś rozbrzmiewa Twoje łagodne wezwanie „Pójdź za Mną!”. Udziel chłopcom i dziewczętom tej łaski, by radośnie odpowiedzieli na Twój głos!

Wspieraj w apostolskim trudzie naszych biskupów, kapłanów i osoby konsekrowane. Obdarz wytrwałością seminarzystów i wszystkich tych, którzy realizują swój ideał życiowy w pełnym oddaniu się Twej służbie. Rozbudź w naszych wspólnotach zapał misyjny. Poślij, o Panie, robotników na swoje żniwo i nie pozwól, by brak pasterzy, misjonarzy i tych, którzy poświęcają życie sprawie Ewangelii, doprowadził ludzkość do zguby. Amen.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności