Pomoc misjom

remontujemy szkołę, tworzymy ośrodki wsparcia – działaj razem z nami!

Wraz z chrztem świętym zostaliśmy włączeni do Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Duch Święty, którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania, uzdalnia nas do działania. Każdy ochrzczony jest misjonarzem, to zadanie nie tylko zgromadzeń misyjnych, czy osób duchownych, ale każdego chrześcijanina. Jedni mogą modlić się w intencji misji, inni podejmować różne działania, zbierać fundusze, mówić o potrzebach misji, a jeszcze inni pracować na „froncie” misyjnym.

Co możesz zrobić dla misji?

Misje w naszym życiu obecne są na różne sposoby poczynając od modlitwy, poprzez różne lokalne działania, skończywszy na wyjeździe do konkretnego kraju, by tam głosić Chrystusa. Jeśli teraz czytasz te słowa znaczy, że znalazły również miejsce w Twoim życiu. Brawo! Każdy powinien w tej dziedzinie odnaleźć miejsce dla siebie – chociaż nie każdy ma możliwość wyjechania na misje.

Modlitwa i umartwienie

– to jedne z pierwszych czynów, które każdy może podjąć, aby wspierać misje. Zapraszamy do wspierania poprzez modlitwę i umartwienie naszych sióstr misjonarek i wszystkich prowadzonych dzieł.

Pomoc materialna

– ona również jest bardzo potrzebna. O taką pomoc również bardzo prosimy. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Pomagamy dzieciom bł. Edmunda” oraz wspieranie aktalnych potrzeb dla których zakładane są poszczególne „Zbiórki dedykowane”.

Pomagamy dzieciom bł. Edmunda

Inicjatywa Pomagamy Dzieciom bł. Edmunda jest odpowiedzią na wołanie o miłość, jakie dociera do nas z terenów misyjnych, gdzie od lat posługują nasze Siostry.

Jest ona skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poprzez modlitwę, ofiarowane cierpienie i w miarę swych możliwości także pomoc materialną pragną wesprzeć dzieci z Domu Dziecka, ochronek, szkół, internatów prowadzonych przez nasze siostry w Boliwii i Peru.

Ofiarowana pomoc może być imienna lub bezimienna, okresowa lub bezterminowa.

Posłuchaj swojego serca. Podejmij kontakt:

s. M. Małgorzata Łacna

Bojanowskiego 8 – 10, 39 – 200 Dębica
e – mail: pomocmisjom@siostry.net,

tel. 515098 578

BANK PEKAO SA.: 78 1240 1923 1111 0010 2206 2544

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności