W trosce o rodzinę…
26 maja, 2023

W pierwszą sobotę maja spotkaliśmy się z rodzicami naszych ochronkowych dzieci na warsztatach poświęconych tematyce rodziny. Było to pierwsze spotkanie w nowej ochronce rozpoczynające cykl warsztatów formacyjnych dla rodziców. Miłym zaskoczeniem był liczny i aktywny udział, a także szczerość i prostota, z jaką dzielili się swoim krótkim rodzicielskim doświadczeniem. Większość z nich to młode pary, stojące przed wielkim wyzwaniem, jakim jest wychowanie swoich dzieci.

Ks. Martin Ayala, proboszcz naszej parafii św. Józefa Miłosiernego w Tacna ukazał piękno kochającej się rodziny, a także zagrożenia i trudności, na jakie zwykle jest narażona. Bardzo cenne i mocne było świadectwo pary małżeńskiej, która podzieliła się realiami z przeżywania swojego małżeństwa. Patrząc z perspektywy czasu na przeżywane trudności pokazali korzenie zaistniałych konfliktów, a także ich konsekwencje.

Praca w grupach i refleksja nad poruszanym tematem doprowadziła zebranych do odkrycia prawdy, że kontakt z Bogiem, modlitwa i codzienne umieranie sobie są konieczne dla dobra wzajemnej relacji w miłości.

Na zakończenie, przed Mszą Świętą, każdy uczestnik wyraził na piśmie pragnienie zmiany zobowiązując się dobrowolnie do konkretnej postawy i ofiary, by strzec rodziny i wzrastać na co dzień w miłości.

W przygotowaniu i przebiegu spotkania z rodzicami bardzo pomogła nam Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Na rozpoczęcie o godz. 15.00 wprowadzili  rodziców w tajniki nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odmawiając Koronkę, a w czasie trwania warsztatów zajęli się też dziećmi z rodzin, które nie miały z kim zostawić maluchów w domu.

s. M. Noemi Wilk (Tacna-Peru)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności