W promieniach Ojca Edmunda w Tarija
17 sierpnia, 2021

Jak słońce, co od Wschodu przysyła wesołe promienie, zapala światło i grzeje serce, tak dociera do nas, do Boliwii, promieniowanie naszego Ojca Założyciela – Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego . Taki ma zasięg! Transatlantyckie promieniowanie ojcostwa!

Gdy milkły już modlitwy w Ojczyźnie bł. Edmunda Bojanowskiego i siostry oraz dzieci smacznie sobie spały, nasze maluszki z Domu Dziecka „Sagrada Familia” w Tarija zbierały się na modlitwie, by przygotować się na niezwykły jego jubileusz – mija bowiem 150 lat, gdy odszedł do Nieba.

Codziennie wieczorem w kaplicy, wspólnie z całym personelem, dziećmi i siostrami, modliliśmy się przed obrazem bł. Edmunda, pamiętając w szczególny sposób o wszystkich Dobrodziejach i Przyjaciołach naszego Domu Dziecka.

Siostra Ingrid Soledad Torrez, każdego wieczoru, poprzez opowiadania przybliżała życie i drogę do świętości bł. Edmunda.

Cieszymy się, że również boliwijskie dzieci czują się ogarnięte miłosnym spojrzeniem bł. Edmunda i powtarzają z radością „nuestro Padre Fundador – ruega por nosotros” (bł. Ojcze Założycielu – módl się za nami).

s. M. Filemona Rapacz

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności