Błogosławiony Edmund – przykład patriotyzmu
17 sierpnia, 2021

We wspólnocie sióstr służebniczek w Villa Paraíso do dnia 7 sierpnia 2021 r., liturgicznej uroczystości naszego Ojca Założyciela, bł. Edmunda Bojanowskiego, przygotowałyśmy się poprzez nowennę. Uczestniczyły w niej również dziewczęta z naszego internatu i dzieci, które katechizujemy.

Wraz z wiernymi z naszej miejscowości modliliśmy się tekstem Litanii do bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostra Carolain przestawiła życie i drogę do świętości bł. Edmunda. Wskazujac, że czasy w których żył były bardzo trudne, podobnie jak teraz, gdy musimy zmagać się z pandemią. Zachęcała wszystkich zebranych, by za wstawiennictwem Błogosławionego modlili się o ustanie pandemii.

W czasie nowenny, 6 sierpnia, przeżywaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości – święto narodowe w Boliwii. Była to szczególna okazja, by wskazać na patriotyzm, do którego tak bardzo zachęcał bł. Edmund.

s. M. Doli Sandoval

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności