Pierwsze i wieczyste śluby zakonne
17 sierpnia, 2021

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia 2021 r. nasza rodzina zakonna przeżywała uroczystość ślubów zakonnych.

Pierwsze śluby zakonne złożyły dwie siostry nowicjuszki: s. Magdalena i s. Beata. Obrzęd odbył się w Tuchowie, w kaplicy domu nowicjatu. Przewodniczył ks. Ireneusz Stolarczyk, kapelan domu generalnego.

Niemal w tym samym czasie, w kaplicy domu generalnego w Dębicy, dziewięć sióstr juniorystek odnowiło profesję zakonną na jeden rok.

Natomiast śluby wieczyste, czyli na całe życie, złożyła s. Małgorzata, s. Monika i s. Magdalena.

Obrzęd był włączony w Mszę św., której przewodniczył bp Artur Miziński,  Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Miejscem uroczystości był kościół klasztorny w Dębicy.

Przygotowaniem do tej decyzji była dla sióstr nie tylko wcześniejsza formacja na poszczególnych etapach, ale także 5-dniowe rekolekcje. Przeżywały je w całkowitym milczeniu, wyciszeniu w dynamice Lectio Divina, w oparciu o Słowo Boże, Regułę Ojca Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego i Konstytucje Zgromadzenia. Przewodnikiem na tej drodze był ks. Andrzej Drogoś, salwatorianin.

Dzielimy się tym wydarzeniem, dziękujemy Bogu za dar powołania zakonnego naszych młodszych sióstr i prosimy o modlitwę o wierność przyjętym zobowiązaniom, które są wielką łaską ale i zadaniem na każdy dzień naszego życia.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności