Urodzinowe świętowanie z bł. Edmundem w Zembrzycach
24 listopada, 2023

W 209. rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego 14 listopada 2023, w parafii św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach (archidiecezja krakowska) ks. proboszcz Zbigniew Sala sprawował Mszę św. dziękczynną za dar życia bł. Edmunda.

Na tę uroczystość do naszej wspólnoty siostrzanej w Zembrzycach dołączyły też siostry z domu generalnego w Dębicy: s. Eliza Sulkowska, moderatorka grup zwanych „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” oraz s. Stanisława Michalak. W oprawę liturgiczną włączyły się osoby należące do tej grupy.

Po zakończonej Eucharystii s. Eliza w kilku słowach przybliżyła wiernym zgromadzonym na wspólnej modlitwie życie bł. Edmunda Bojanowskiego oraz zachęciła do naśladowania jego postaw w codzienności przez przyłączenie się do pięknie działającej już w tym środowisku  grupy Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Potem była prezentacja multimedialna o Patronie i ucałowanie relikwii Błogosławionego, do którego osoby podchodziły z wielkim przeżyciem. Relikwie podawał ks. proboszcz, a siostry ofiarowały pamiątkowy obrazek z modlitwą za wstawiennictwem bł. Edmunda i słodką „gratkę” z myślą z pism Edmunda.

Po duchowej uczcie w kościele przeszliśmy do sali parafialnej – tam była agapa przygotowana przez członkinie grupy przy współpracy z siostrami. Wspólne spotkanie ubogacił śpiew pieśni ku czci bł. Edmunda i piosenek oazowych oraz świadectwa o tym, jak w naszych czasach bł. Edmund pomaga w różnych i trudnych sytuacjach życia.

Na zakończenie urodzinowego świętowania nasza nestorka, 90-letnia Pani Zofia, w pięknym stylu podziękowała siostrom, a szczególnie s. Elizie Sułkowskiej za przybycie do Zembrzyc i ubogacenie uroczystości. Przywołała słowa bł. Edmunda: „Niech błogosławieństwo Boże będzie z Wami, a łaska Jego święta niech Wam dopomaga”.

s. M. Krystyna Stopka

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności