Służebniczki w Tarnowie świętowały urodziny Ojca Założyciela
18 listopada, 2023

Siostry służebniczki starowiejskie i dębickie świętowały razem w Tarnowie 209. rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – Ojca Założyciela a zarazem Patrona wiernych świeckich.

Z tej okazji 14 listopada 2023 r. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie była sprawowana Msza św. w intencji dziękczynnej za dar życia bł. Edmunda, z prośbą o jego kanonizację, wierność charyzmatowi i jego duchowości. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartosz Chęciek, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos”. W Eucharystii, którą koncelebrowało 6 kapłanów uczestniczyło ponad 50 sióstr służebniczek, duchowych córek bł. Edmunda wraz z  siostrami prowincjalnymi – s. M. Barbarą Mądro i s. M. Krystyną Rutką. Z naszego Zgromadzenia były nie tylko siostry z Tarnowa, ale również z okolicznych wspólnot z Odporyszowa i Tuchowa. Do wspólnej modlitwy włączyły się także zaprzyjaźnione osoby świeckie, a wśród nich członkowie Rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego, którzy w codziennym życiu podążają śladami swojego Patrona podejmując dzieła miłosierdzia i czyny dobroci w swoim środowisku.

Msza św. była transmitowana przez Radio RDN Małopolska. Radośnie świętowałyśmy razem i mamy nadzieję, że za rok bł. Edmund zgromadzi nas znowu na wspólnej modlitwie, tak jak pisał o tym w Dzienniku: „Dzisiejszy dzień cały do najmilszych w moim całym teraźniejszym życiu zapisać winienem, bo przepędziłem go w nabożeństwie z Bogiem i w towarzystwie z ludźmi wedle Boga” (6 VIII 1854).

s. Maria Haščakovà

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności