Integralne świętowanie urodzin bł. Edmunda w Kamieniu
28 listopada, 2023

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu wraz siostrami służebniczkami świętowała również 209. urodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia. W dziękczynienie za dar osoby Błogosławionego włączyła się grupa świeckich zwana „Rodzina Błogosławionego Edmunda”, Dziewczęca Służba Maryjna, uczniowie Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu oraz dzieci z Przedszkola Parafialnego wraz z rodzicami – wszyscy czynnie uczestniczyli w Eucharystii, która była uwieńczeniem całodniowego świętowania.

„Kto kocha – ten spala się w miłości…” – tymi słowami dzieci wprowadziły nas w dziękczynną Mszę św. ukazując postać „serdecznie dobrego człowieka”. W czasie procesji z darami ofiarnymi chłopiec w surducie, przypominający ubiorem Edmunda wraz z gromadką dzieci, przyniósł do ołtarza jego „Dziennik” – źródło prawdy o Autorze. Dzieci składały inne symbole związane z Patronem dnia: Oko Opatrzności, świecę oraz serce. Dziękując Bogu za dar ochronek we współczesnym świecie, rodzina przyniosła do ołtarza „Katechizm według bł. Edmunda Bojanowskiego”, który w dzisiejszym świecie jest niezawodną pomocą dla rodziców w wychowaniu dzieci. Dziewczęca Służba Maryjna złożyła trzy róże jako dar wdzięczności za posługę trzech sióstr służebniczek w tutejszej parafii.

Mszę św. sprawował i okolicznościową homilię wygłosił ks. Proboszcz Marian Gwizdak. W skierowanym słowie uwrażliwił parafian na żywą i duchową obecność bł. Edmunda tu i teraz pośród nas oraz na rozwój Jego dzieła na kamieńskiej ziemi. Powiedział, że dziś świat potrzebuje takiego serca i miłości, jakie miał bł. Edmund. To On dzisiaj jest dla nas przykładem miłości Boga i drugiego człowieka.

Po skończonej Eucharystii parafianie, zachęceni przez księdza Proboszcza, mieli okazję indywidualnie i z całymi rodzinami pomodlić się we własnych intencjach przed relikwiami bł. Edmunda Bojanowskiego.

s. M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności