Święty patron na zamówienie
22 października, 2021
W niebie już niebawem wielkie świętowanie, bo imieniny obchodzić będą WSZYSCY ŚWIĘCI.

Święci bywają patronami dni, niekiedy pór roku, a nawet poszczególnych lat – aktualnie np. przeżywamy Rok św. Józefa oraz Jubileuszowy Rok 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego. Są święci patronowie zawodów i czynności. Przede wszystkim jednak są NASZYMI świętymi patronami i powinni w naszym życiu i w naszych modlitwach zajmować szczególne miejsce.

Kim był Twój święty patron?

Święci Patronowie są naszymi orędownikami przed Bogiem. Obok Matki Bożej i Aniołów możemy być pewni ich duchowej obecności w naszej codzienności.

Uroczystość Wszystkich Świętych to wspaniała okazja, aby się z nimi zaprzyjaźnić, lepiej poznać. To też dobry czas, by porozmawiać z dziećmi (nawet tymi małymi) i opowiedzieć Marysi, Markowi, Kamilkowi, Zosi, Jankowi dlaczego właśnie tak mają na imię oraz kim byli i jak wyglądali ich patronowie św. Maria, św. Marek, św. Kamil, św. Zofia i św. Jan.

Do takiej refleksji zainspirował nas jeden z mieszkańców prowadzonego przez siostry Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie  nasz Grzesiu „Malarz”. Pasjonuje się on w malowaniu właśnie postaci świętych i scen Ewangelicznych.  Już niejeden obraz jego ręki, właśnie z postacią świętego patrona znalazł się w dziecięcym pokoju przypominając jego małemu mieszkańcowi kto jest jego przyjacielem.

Święty Patron na zamówienie!

Gabrysia, Stasiu i Wincenty już mają obrazy swoich świętych patronów namalowane przez Grzesia ???? Zapewne też wiele wiedzą na ich temat.

Jeśli chciałbyś zamówić obraz wybranego patrona wykonany ręką naszego Grzesia „Malarza” wspierając jednocześnie budowę domu dla Grzesia i 47 innych Chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w Skoczowie wypełnij formularz – skontaktujemy się z Tobą.

Obrazy w formacie A3/ pastele/ bez oprawy. Koszt 30 zł + wysyłka przez Poczta Polska na koszt odbiorcy. 

 

 

.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności