Echo ze spotkania sióstr posługującym chorym
22 października, 2021

Tym razem dane nam było spotkać się w dniach 15-17.10.2021 w pięknej jesiennej scenerii u stóp Giewontu. W dokształcaniu uczestniczyło 15 sióstr.  Spotkanie poprowadziła s. M. Ksaweriana Chruślicka, oraz towarzyszył nam ks. Wojciech Bartoszek- krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych. 

W pierwszej części spotkania ks. Wojciech dzielił się swoim doświadczeniem posługi wśród chorych na Covid w szpitalu covidowym w Katowicach. Całość naszego  dokształcenia  wypełniały treści bardzo nam bliskie, a mianowicie, spotkanie z człowiekiem chorym, cierpiącym, niejednokrotnie samotnym i pozostawionym samemu sobie.

Siostra M. Urszula Kowal i s. M. Agnieszka Pawełek przybliżyły nam temat : Jak służyć chorym w duchu bł. Edmunda Bojanowskiego. Problemy i sytuacje z którymi spotykał się nasz Założyciel były i są nadal aktualne. Siostry z zaciekawieniem słuchały kolejnego wykładu s. M. Beaty Mogilskiej i s.M. Ksaweriany Chruślickiej,  o posłudze kilku naszych poprzedniczek,  które pracowały w trudnych warunkach ale  z miłością szły do chorych.

W sobotnie popołudnie mogłyśmy osobiście podziwiać piękno tatrzańskich szczytów bądź dolin w zależności od potrzeb i kondycji. W naszym programie był też czas na modlitwę wspólnotową , osobistą oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Wojciech.

Obecna posługa wśród chorych wiąże się z pewnymi ograniczeniami ze strony Narodowego Funduszu Narodowego, wymaganymi kwalifikacjami (specjalizacje, kursy itp..) na odcinku pracy z chorymi.

W ostatnim dniu dzieliłyśmy się doświadczeniami naszej posługi, oraz radościami i problemami z którymi dane jest nam się zmierzyć w naszej pracy.

Spotkanie formacyjne zaowocowało nowymi pomysłami, planami i tematami na przyszłość. Z żalem opuszczałyśmy gościnne progi naszej wspólnoty w Zakopanem.

s. M. Ligia Wlezień

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności