Świętowanie z bł. Edmundem w Peru
20 sierpnia, 2021

Nasza wspólnota sióstr służebniczek w Tacna (Peru) przeżywała 150. rocznicę przejścia do Domu Ojca bł. Edmunda Bojanowskiego wraz ze wspólnotą parafialną. Z tej okazji przygotowałyśmy okazjonalną dekorację, która będzie nam towarzyszyła w parafii przez cały rok jubileuszowy.

Do uroczystości 7 sierpnia przygotowywałyśmy się wraz z całą parafią w dwojaki sposób. Przez triduum grupy parafialne, z którymi współpracujemy prowadziły różaniec z rozważaniami – myślami naszego drogiego Ojca. Pod koniec każdej Mszy św. ks. Proboszcz z wiernymi odmawiał modlitwę za wstawiennictwem Błogosławionego Edmunda z obrazka z Jego wizerunkiem, który uprzednio rozprowadziłyśmy wśród wiernych. Wszystkie modlitwy były transmitowane przez Facebook parafialny.

Drugi sposób to promowanie myśli, koncepcji wychowawczej oraz biografii bł. Edmunda przez komunikatory społecznościowe. Do tego celu przygotowałyśmy słuchowisko, prezentacje i krótkie filmy.

Część centralna to Msza św. celebrowana przez naszego Ks. Biskupa Marco Antonio Cortez Lara. W swojej homilii wyraził wdzięczność za życie i dzieło bł. Edmunda. Podkreślił wspólną cechę wszystkich świętych, jaką jest pragnienie wypełnienia woli Bożej a każdy święty wie, że go to przerasta, dlatego prosi z pokorą Boga o pomoc. Tak też było z Założycielem naszego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Bł. Edmund prosił Boga o pomoc, bo to bardzo trudne zadanie, tym bardziej dla człowieka świeckiego i to dla mężczyzny zakładającego zgromadzenie żeńskie. On miał wielką ufność ku Bogu i się nie zawiódł. Za Jego przykładem kochajmy Boga wypełniając Jego wolę i miejmy niezachwianą ufność, że zawsze jest z nami – zachęcał Kaznodzieja.

Po zakończeniu Eucharystii odbyła się agapa przygotowana przez siostry i grupę Ayuda Fraterna, której patronuje Bł. Edmund.

s.M. Wiesława Longosz

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności