Pienińskim szlakiem ze Służebniczkami
20 sierpnia, 2021

W domu Sióstr Służebniczek w Krościenku nad Dunajcem w dniach 10-14 sierpnia br. swoje rekolekcje przeżywały dziewczęta z różnych stron Polski. Od Bydgoszczy po Tuchów przez Warszawę, Dębicę, Kamień, Wrocław, Lublin i Częstochowę. Co ich połączyło? Patrząc z perspektywy tych kilku dni wspólnej modlitwy, tworzenia wspólnoty i długich spacerów szlakiem pięknych Pienin, można powiedzieć, że to odpowiedź na zaproszenie Chrystusa, aby się zatrzymać i doświadczyć, że On żyje i chce, abyś żył!

Podczas tych kilku dni miałyśmy możliwość wspólnego czytania Adhortacji Papieża Franciszka Christus Vivit napisanej specjalnie dla młodych całego świata. Słowa Papieża towarzyszyły nam w czasie górskich wypraw, w chwilach odpoczynku, podczas codziennych konferencji stając się zarazem zachętą i natchnieniem do modlitwy i zadawania ważnych pytań: Co mam czynić? Jak nie patrzeć na życie z balkonu? Jak rozpoznawać Boże znaki? Papież Franciszek jasno mówi o prawdach wiary, że Bóg cię kocha, Jezus żyje i jest twoim Zbawicielem. Podczas wspólnych spotkań odkrywałyśmy Chrystusa o czułym i współczującym sercu, który pragnie szczęścia dla człowieka i który ma.

Dziękujemy ks. Jędrzejowi Polakowi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za sakramentalną posługę. Wspólnocie Sióstr z Krościenka za przyjęcie każdej z nas, za wszelką pomoc i obecność w modlitwie. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar pięknej pogody, dzięki której mogłyśmy odkrywać znaki miłości Boga w pięknie stworzonego świata.

Szczególnie dziękujemy dziewczętom, które odważnie odpowiedziały na zaproszenie i podjęły codzienne wezwania budowania wspólnoty. Dziękujmy ze wzajemną otwartość, dzielenie się talentami, wspólne rozmowy i czas dzielenia.

s. M. Katarzyna Szulc i s. M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności