Świętowanie urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego w Kamieniu
07 grudnia, 2021

14 listopada 2021 r. wraz ze wspólnotą  kapłanów i wiernych z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu świętowaliśmy kolejną rocznicę urodzin naszego Założyciela. Siostry przygotowały liturgię na każdej Mszy św. a s. Iwona Szopa skierowała do zgromadzonych w świątyni słowo przybliżające postać bł. Edmunda oraz zachętę do modlitwy za Jego wstawiennictwem i do naśladowania Jego cnót. Oprócz słyszanego słowa parafianie mogli zobaczyć wystawę o życiu bł. Edmunda. Na Eucharystii o godz. 13.00 dziękowaliśmy Dobremu Bogu za dar życia naszego Założyciela. W tej modlitwie czynny udział wzięli: Członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, dziewczęta z DSM –u, dzieci i rodzice z przedszkola parafialnego. W trakcie Mszy św. osobę bł. Edmunda przybliżyła s. Paulina Szołdra. Po Eucharystii dziewczynki z DSM-u pod kierunkiem s. Pauliny przedstawiły scenkę o życiu bł. Edmunda pt. „Z sercem na dłoni”. Rolę bł. Edmunda – małego chłopca –  zagrał Dawid a dorosłego – ks. Przemysław. Przedstawienie zakończono uroczystym wniesieniem portretu bł. Edmunda z dziećmi, który został wykonany przez jedną z uczennic Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Po każdej Mszy św. siostry prosiły zebranych w świątyni o modlitwę i finansowe wsparcie dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie, szczególnie na remont Domu Dziecka w Boliwii i budowę Domu dla Chłopców z niepełnosprawnością intelektualną „Przestrzeń Opatrzności” w Skoczowie.

Natomiast 21 listopada wspólnota sióstr z Kamienia przybliżyła postać bł. Edmunda w sąsiedniej parafii pw. Matki Bożej Królowej  Świata w Kamieniu – Błonie. Siostry przygotowały oprawę liturgiczną na Msze św. Słowo nawiązujące do osoby bł. Edmunda Bojanowskiego skierowała do wiernych s. Paulina Szołdra. Na zakończenie Eucharystii wszyscy zebrani powierzali swoje intencje Bogu przez wstawiennictwo bł. Edmunda. Tego dnia była też możliwość oglądnięcia wystawy o Jego życiu.

s. M. Danuta Sarata

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności