Siostra Justyna „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2021”
04 grudnia, 2021

Nasza siostra Justyna Papież, służebniczka dębicka, została Laureatką Konkursu „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2021” w kategorii osoba dorosła. Jej kandydaturę zgłosiła grupa osób z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, działającej przy parafii św. Jadwigi w Dębicy. To oni najlepiej znają ogrom poświęcenia siostry dla tych, którzy podejmują walkę z uzależnieniami i serce, z jakim im tej pomocy udziela.

Podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy s. Justyna odebrała dyplom  podpisany starostę Powiatu Dębickiego, burmistrza Miasta Dębicy i Prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, które było organizatorem konkursu.

Laureatka po odebraniu dyplomu, w swojej wielkiej skromności podkreśla, że to nie jest jej zasługa, ale „jest to dzieło Boże, w które angażują się ludzie dobrej woli, przy współpracy duszpasterskiej z kapłanami i „ojcowską troską” Księdza Proboszcza Ryszarda Piaseckiego, a także duchowym wsparciu przełożonych i wspólnoty siostrzanej oraz bezgranicznym poświęceniu Członków Krucjaty”. Podejmowaną posługę traktuje jako „misję służby drugiemu człowiekowi w duchu bł. Edmunda Bojanowskiego, który jednoczył wiele środowisk i ludzi wokół czynienia dobra”. Z zatroskaniem dodaje: „w prowadzeniu apostolatu trzeźwości moim pragnieniem jest, aby nasza młodzież kształtowała w swoim życiu postawy trzeźwościowe i abstynenckie, a przez to mogła uniknąć pułapek uzależnienia i cieszyć się prawdziwą wolnością”.

Dziękujemy Tym osobom, którzy zatroszczyli się o to, by dyskretna osoba Siostry Justyny została przedstawiona szerszej społeczności naszego środowiska, w którym od ponad 30 lat podejmuje misję wolontariuszki-służebniczki będącej, jak to sama określa: „zwyczajnym narzędziem dla ratowania drugiego człowieka” i czyni o w duchu Ewangelii.

Gratulujemy naszej Współsiostrze – cieszymy się tą dobrą wiadomością w przeżywanym czasie 150. rocznicy śmierci Założyciela, który wskazał jak być wolontariuszem i niewątpliwie może być wspaniałym patronem wolontariatu.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności