Święto Matki Bożej z Urkupiña
22 sierpnia, 2023

W Kościele jest wiele świąt ku czci Najświętszej Maryi Panny – jednym z nich jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W mieście Cochabamba,  dnia 15 sierpnia obchodzone jest święto Matki Bożej z Urkupiña. Uroczystość ta gromadzi wielu ludzi nie tylko z naszego województwa, ale także z całej Boliwii, a nawet z innych krajów.

Wielu ludzi udaje się do Maryi, aby prosić o łaski duchowe, a także materialne. Pielgrzymi na wiele sposobów wyrażają swoją wiarę, pobożność i przekonania religijne.  Przez cały sierpień to Sanktuarium Maryjne nawiedzają nie tylko indywidualne osoby, ale także przychodzą pielgrzymki z wielu parafii i instytucji.

I tak np. 11 sierpnia licznie przybyły jednostki edukacyjne, w szczególności uniwersytety katolickie, a także wspólnota edukacyjna Kościoła lokalnego C.E.I.L. z Cochabamby i szkoły, które ta instytucja prowadzi.

Zespół Szkół Edmunda Bojanowskiego, uczestniczył w tej pielgrzymce wraz z nauczycielami, pracownikami administracji, uczniami i orkiestrą szkolną.
W pielgrzymowaniu towarzyszyła nam figura Matki Bożej Urkupińskiej, która jest też Patronką szkoły. Po przybyciu do sanktuarium uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pielgrzymów za pośrednictwem Matki Bożej z Urkupiña.

s.Miriam Camargo Calizaya

(Cochabamba, Boliwia)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności