Jubileuszowe dziękczynienie
09 sierpnia, 2023

„Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata…”

O naglącej potrzebie świadectwa radykalnego życia oddanego Bogu w profesji zakonnej mówił w homilii ks. bp Stanisław Salaterski podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 1 sierpnia 2023 w kościele klasztornym w Dębicy. Podkreślał, że jedynym  ratunkiem dla współczesnego człowieka, zagubionego w tym co łatwe, przyjemne i bez zobowiązań jest przejrzyste i wierne w swojej inności życie konsekrowane. Życie zakonne wskazuje bowiem na istotę życia każdego człowieka, jaką jest zażyła więź  z Bogiem i pełnienie Jego woli. W tym odnajdujemy swoją swoją tożsamość i prawdziwe szczęście.

Podczas Eucharystii, którą sprawowało wraz z ks. biskupem dziewiętnastu kapłanów, siostry przeżywające jubileusz 25, 50, 60, 70 – lecia profesji, otoczone modlitwą rodziny zakonnej odnowiły swoje śluby i w ten sposób dały świadectwo, że wierna miłość i trwanie przy Chrystusie, dokądkolwiek On się uda, jest możliwa dzięki łasce Bożej.

Uroczystość zwieńczyła wspólna agapa poprzedzona refleksją związaną z historią naszego Zgromadzenia. Uwielbiając Boga w darze naszych Sióstr Jubilatek, z serca dziękujemy Drogim Siostrom za pełne radości i całkowitego oddania się Bogu świadectwo życia, dar modlitwy i cierpienia oraz wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem i przyczyniło się do duchowego wzrostu i rozwoju Kościoła świętego.

s. M. Małgorzata Łacna

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności