Święto Niepodległości Boliwii
22 sierpnia, 2023

Boliwia świętowała 198. rocznicę odzyskania niepodległości dnia 6 sierpnia. W całym kraju były organizowane zarówno wydarzenia kulturalne i religijne, ale przede wszystkim państwowe.

Nasza misjonarka, s. M. Teresa wraz z wychowawcami i dziećmi z Ochronki Divina Providencia – los Pitufos również włączyła się w ten nurt patriotyczny, promując muzykę i typowe tańce naszego kraju, w którym jako służebniczki dębickie podejmujemy posługę misyjną już od ponad 40 lat.

Dzień wcześniej, 5 sierpnia, jednostki edukacyjne w całym mieście Cochabamba uczciły to święto, prezentując w szkołach tańce z różnych departamentów Boliwii. Także nauczyciele i personel administracyjny wraz z uczniami ostatniej klasy szkoły podstawowej wzięli udział w paradzie patriotycznej ulicami miasta.

Wieczorem w tej paradzie uczestniczyli też uczniowie z ośrodków edukacyjnych dla dorosłych, którzy mają zajęcia w godzinach wieczornych, czyli z Centrum Edukacji Alternatywnej im. Edmunda Bojanowskiego wraz z nauczycielami i personelem administracyjnym. Obu paradom towarzyszyła nasza renomowana orkiestra Zespołu Szkół Edmunda Bojanowskiego.

„Po miłości do Boga jest miłość do ojczyzny” – ta myśl przyświeca pracy wychowawczej w prowadzonym przez służebniczki dębickie, przy współpracy ze świeckimi Zespole Szkół, aby zaszczepić w dzieciach i młodzieży ducha patriotycznego i szacunek dla symboli narodowych.

s. M. Filemona Rapacz
Cochabamba, Boliwia

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności