Święto Niepodległości Boliwii

Boliwia świętowała 198. rocznicę odzyskania niepodległości dnia 6 sierpnia. W całym kraju były organizowane zarówno wydarzenia kulturalne i religijne, ale przede wszystkim państwowe.

Nasza misjonarka, s. M. Teresa wraz z wychowawcami i dziećmi z Ochronki Divina Providencia – los Pitufos również włączyła się w ten nurt patriotyczny, promując muzykę i typowe tańce naszego kraju, w którym jako służebniczki dębickie podejmujemy posługę misyjną już od ponad 40 lat.

Dzień wcześniej, 5 sierpnia, jednostki edukacyjne w całym mieście Cochabamba uczciły to święto, prezentując w szkołach tańce z różnych departamentów Boliwii. Także nauczyciele i personel administracyjny wraz z uczniami ostatniej klasy szkoły podstawowej wzięli udział w paradzie patriotycznej ulicami miasta.

Wieczorem w tej paradzie uczestniczyli też uczniowie z ośrodków edukacyjnych dla dorosłych, którzy mają zajęcia w godzinach wieczornych, czyli z Centrum Edukacji Alternatywnej im. Edmunda Bojanowskiego wraz z nauczycielami i personelem administracyjnym. Obu paradom towarzyszyła nasza renomowana orkiestra Zespołu Szkół Edmunda Bojanowskiego.

„Po miłości do Boga jest miłość do ojczyzny” – ta myśl przyświeca pracy wychowawczej w prowadzonym przez służebniczki dębickie, przy współpracy ze świeckimi Zespole Szkół, aby zaszczepić w dzieciach i młodzieży ducha patriotycznego i szacunek dla symboli narodowych.

s. M. Filemona Rapacz
Cochabamba, Boliwia

[ngg src=”galleries” ids=”168″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Szanujemy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystko” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności.

Niezbędne Wymagane do działania sklepu, koszyka i bezpieczeństwa strony. Zawsze włączone.
Analityczne Pomagają nam ulepszać stronę (Google Analytics).
Marketingowe Google Ads, Facebook Pixel. Pozwalają na dopasowanie reklam.