Spotkanie Rodzin w Szkole w Cochabamba – Tydzień z bł. Edmundem
23 czerwca, 2023

W Zespole Szkół im. Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie w dniach od 18-30 maja 2023 r. odbywało się Spotkanie Rodzin pod hasłem: „Rodzina, szkołą życia i modlitwy”.

Przez 7 dni, na trzech poziomach: przedszkolnym, podstawowym i średnim, ze zmiany porannej i popołudniowej, poszczególne grupy rozpoczynały swoje spotkanie uczestnicząc we Mszy Świętej. Eucharystię celebrowali Ojcowie Redemptoryści – w głoszonej homilii podkreślali misję rodziny w formacji dzieci.

Po liturgii rodzice gromadzili się w auli szkolnej, aby wysłuchać refleksji na temat życia bł. Edmunda Bojanowskiego, którą prowadziła s. M. Juana Cruz Tirado. W swoim słowie przybliżyła przeżywanie poszczególnych dni tygodnia według sugestii bł. Edmunda Bojanowskiego wprowadzając je w kontekst rodziny jako szkoły życia i modlitwy:

poniedziałek – wdzięczność Bożej Opatrzności; wtorek – skierowanie uwagi na Anioła Stróża, który nas chroni i nam towarzyszy; środa – wpatrywanie się w św. Józefa – wzór pracy i patron dobrej śmierci; czwartek – Eucharystia, spotkanie z Jezusem, który uzdalnia nas do dzielenia się z innymi; piątek – rozważanie Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa, by jednoczyć nasze trudności i cierpienia z cierpieniem Chrystusa; sobota – ukazanie Maryi jako naszej Matki, której możemy zaufać; niedziela – Dzień Pański, komunia z Bogiem i bliźnimi.

Wspólne spotkanie i rozważane treści były zachętą dla rodzin, by pokładały ufność w Bożej Opatrzności, chroniły swoje rodziny dając im czytelne świadectwo przeżywanej wiary. Zwrócono też uwagę na to, że cierpienie nie jest obce rodzinom i powinniśmy uczyć się jednoczyć je z krzyżem Jezusa. Dlatego ważne jest, aby centrum naszych rodzin była Eucharystia. Przypomniano, że Maryja prowadzi i towarzyszy nam w codzienności.

Zaproszono rodziców, by na wzór bł. Edmunda Bojanowskiego, stawali się podobni do świecy, która oświetla ich rodziny. On, Patron naszej Szkoły w Chochabamba, głęboką wiarą kochał Boga i bliźniego. Miał odwagę i moc, by odpowiadać na potrzeby czasów, w których żył. Inspirację i motywację do takich działań wyrażają słowa stanowiące motto naszej szkoły:

„Wszystko w rękach Boga”- „Z Bogiem wszystko jest możliwe”. Pierwszy człon pochodzi od bł. Edmunda Bojanowskiego, a drugi to myśl Założycielki szkoły s. M. Joeli Mleczko.

s.M. Juana Cruz Tirado
(Cochabamba-Boliwia)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności