Przygotowania do Jubileuszu w Solcu Kujawskim – wystawa czasowa
23 czerwca, 2023

W tym roku przypada jubileusz 100 lat pobytu Sióstr Służebniczek w Solcu Kujawskim. W związku z tą rocznicą Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim przygotowało wystawę czasową opowiadającą historię przybycia i pracy Sióstr Służebniczek w naszym mieście.

Otwarcie wystawy było 10 maja 2023 r. Zgromadziło wielu solecczan, przedstawicieli władz miasta oraz oczywiście siostry soleckiej wspólnoty. W pomieszczeniach muzeum wyeksponowano wiele starych zdjęć dokumentujących prace sióstr w ochronce i przy parafii soleckiej w latach przedwojennych. Zdjęcia ukazywały również działalność sióstr w trudnych czasach komunistycznych, gdy zabrano nam ochronkę i eksmitowano siostry do małego lokalu niedaleko kościoła parafialnego. Były też zdjęcia z czasu remontu, rozbudowy nowego domu – aż do czasów współczesnych.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne soleckiemu muzeum, a konkretnie p. dyrektorowi Rafałowi Kubiakowi za inicjatywę wystawy i prace podjęte w tym kierunku. Wiemy, że wielu mieszkańców Solca oglądało wystawę i wspominało minione czasy z wdzięcznością za obecność sióstr.

s. M. Barbara Czaja

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności