Spotkania z Jezusem
15 stycznia, 2022

Nie wiem, jak się dzisiaj czujesz…, co przeżywasz…

Chcę Ci dzisiaj opowiedzieć, jak Pismo Święte pozwala nam odnaleźć siebie w historiach biblijnych postaci, jakby byli naszymi bliźniakami. W ostatnich dniach Słowo Boże zatrzymało mnie przy spotkaniu Jezusa z kobietą słabą, grzeszną oraz ze sprawiedliwym Szymonem. Dwie różne osoby i dwie różne historie /Łk. 7 36-50/ Przyjrzyjmy się im.

Ona, bezimienna – kobieta z poczuciem winy, smutku i żalu zbliża się do Chrystusa. Potrzebuje Go, aby zmienić swoje życie. Szymon również potrzebuje Jezusa, ale wydaje się, że jedynie po to, aby utwierdzić się w swojej sprawiedliwości. Oboje słabi, mogą rozminąć się z Bożym miłosierdziem. Ta biblijna scena pokazuje nam powstanie z grzechu kobiety, ale też stanięcie w prawdzie i zobaczenie, „jak w lustrze” swoje, nie całkiem sprawiedliwe życie. Ta słaba kobieta mówiła nie słowami, lecz gestami. Pokazała swoją bezsilność, co pozwoliło, aby zaczęło zmieniać się jej serce. Jezus nauczył ją, jak patrzeć w oczy. Wcześniej nie potrafiła tego robić. Była traktowana przedmiotowo i chociaż tego nie chciała, godziła się na to. Wstyd, którego doświadczała stał się początkiem zmiany jej życia. Stała z tyłu chowając się przed wzrokiem ciekawskich, a Jezus zaczął ją przemieniać spojrzeniem, uporządkował jej podejście do siebie i do innych. U Jego stóp odnalazła swoje miejsce. I tego mnie uczy. Klękać u stóp Jezusa. Wyznawać swoją bezsilność, słabość, grzech. Uczy i zachęca do tego, aby wyrażać miłość i to, co noszę w sercu.

Jezus również zaprasza na taką drogę Szymona. Często musimy przyjąć prawdę, że potrzebujemy nawrócenia. Uzdrowienia potrzebują nasze oczy, abyśmy nie oceniali, lecz zmieniali nasze patrzenie na siebie i innych. Modlę się w tym czasie i proszę o dar uzdrowienia mojego spojrzenia, o łaskę uznania prawdy o sobie. Słowo Boże jest naszym wychowawcą, a Chrystus jest cierpliwym pedagogiem, który dostrzega nasze najgłębsze i często nieuświadomione pragnienia.

Postawa kobiety grzesznej zaprasza do modlitwy całym sobą, przez łzy, otarcie stóp włosami, gesty miłości… Natomiast Szymon i jego walka z myślami zatrzymuje nas przy naszych myślach…

Jezus chce wejść w każdą przestrzeń mojego i Twojego życia…wypuścisz Go?

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności