Misyjne kolędowanie w Kamieniu
19 stycznia, 2022

9 stycznia 2022 roku w Niedzielę Chrztu Pańskiego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu pod opieką sióstr służebniczek: s. Iwony Szopy, s. Danuty Saraty i s. Pauliny Szołdry włączyli się w akcję Kolędników Misyjnych. Ze względu na pandemię kolędowanie odbyło się w innej niż zwykle formie. Kolędnicy nie mogli odwiedzać rodzin w tutejszym środowisku. Jednak czynnie zaangażowali się w liturgię każdej mszy św. w kościele parafialnym, po której prosili o ofiary do puszek na cele misyjne.

Podejmując wysiłek kolędowania włączyli się w misyjno-ewangelizacyjne przedsięwzięcie na całym świecie. Nie zważając na zimową mroźną pogodę, zmęczenie, poświęcili swój czas i siły a przygotowane stroje świadczyły o łączności dzieci z Kamienia na Podkarpaciu z dziećmi z Boliwii, Madagaskaru i Azji. Poprzez tę inicjatywę dzieci poznały inne zwyczaje, kultury, języki i sytuację rówieśników na całym świecie.

Ta niedziela to okazja i wezwanie, aby wspomóc materialnie, ale także duchowo innych, będących w potrzebie. Niosąc radość Ewangelii, kolędnicy z Kamienia stali się „małymi misjonarzami” poprzez modlitwę za misjonarzy i zebrane ofiary.

s.M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności