Wolontariat im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Chojnowie
15 listopada, 2023

W Chojnowie odbył się obrzęd przyjęcia dzieci i młodzieży do Wolontariatów im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Dziewięcioro dzieci z klas I-III przystąpiło do wolontariatu I stopnia „Z bł. Edmundem przez życie”. Starsze, od klasy IV aż do młodzieży szkół ponadpodstawowych, tworzą wolontariat II stopnia pod nazwą „Zjednoczeni wokół dobra”.

Obrzęd odbył się podczas Mszy św. sprawowanej w niedzielę 12 listopada 2023 r. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie, której przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki. Razem przeżywaliśmy radość i wzruszenie z tego, że znalazły się chętne osoby, które pragną na wzór bł. Edmunda iść do najbardziej potrzebujących.

Wolontariuszka z klasy I szkoły podstawowej, zapytana dlaczego przystąpiła do tej grupy powiedziała: „Chcę nauczyć się być uczniem Jezusa”. Ta odpowiedź jest najtrafniejszym określeniem misji wolontariatu, w którym na pierwszym miejscu jest modlitwa i formacja a z nich wypływa czyn.

Dzieci podczas obrzędu przyjęcia do Wolontariatu zwróciły się do Boga tymi słowami:

„Wszechmogący i miłosierny Boże, pragniemy gorliwie spełnić dobrowolnie przyjęte przeze nas obowiązki. Wspomóż nas, dobry Ojcze, abyśmy przez codzienną modlitwę pogłębiali przyjaźń z Jezusem, swoją służbą przyczyniali się do wzrostu Królestwa Miłości w naszej parafii, na wzór Maryi spieszyli z pomocą do bliźnich, coraz pełniej poznawali osobę i dzieło naszego patrona błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Pomóż nam pilnie spełniać obowiązki wolontariusza, którymi są: posłuszeństwo rodzicom i wychowawcom, zaangażowanie w życie wspólnoty oraz niesienie, miłości, radości i pokoju wszędzie tam, gdzie jej brak. Niech zanurzeni w chwili naszego chrztu w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa staniemy się odbiciem Jego boskiej miłości. Przez Chrystusa Pana naszego Amen”.

Ufamy, że formacja wolontariuszy i ich świadectwo zachęci inne dzieci i młodzież.

s. M. Marta Łacna

Zachęcamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonych pod linkami:

https://legnica.gosc.pl/doc/8567748.Wolontariusze-bl-Edmunda-Bojanowskiego

https://legnica.gosc.pl/gal/spis/8567785.Zapatrzeni-w-bl-Edmunda-Bojanowskiego

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności