Rozmowy na ważne tematy
30 września, 2021

20 września 2021 r. w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek w Dębicy, na pierwszym wieczornym spotkaniu z cyklu WIECZORNICE – rozmowy na ważne tematy społeczne, zatrzymaliśmy się nad pytaniem: Co może nam dziś powiedzieć bł. Edmund? Odpowiedzi podjął się ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk. W przedstawionej refleksji wskazał na czas bierności, w jakim dane jest nam żyć. Bierności, która zamyka wewnętrznie na innych i na samych siebie. Ponadto, analizując współczesność ukazał przesyt informacji, która sprawia, że czytamy wybiórczo, tylko nagłówki, a to, co słyszymy jest pełne beznadziei i lęku o przyszłość. Wychodząc od współczesności, przywołując słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II Ks. dr wskazał na życie bł. Edmunda, jako człowieka wszechstronnego, zaangażowanego duchowo i społecznie, jednoczącego innych wokół dobra. Na te znaki czasu, jak np. bierność, przesyt informacji, czy wybiórczość bł. Edmund nie poddał się wpływom współczesności, ale wyróżniał się zaangażowaniem, szacunkiem do życia ludzkiego oraz obroną wiary świętej.

W podjętej refleksji i wspólnej rozmowie, w jaką włączyli się uczestnicy spotkania usłyszeliśmy ogromne wołanie o umocnienie wiary w naszych środowiskach. Wsłuchując się we wzajemne spostrzeżenia mogliśmy doświadczyć mocy świadectwa, chociażby znaku krzyża uczynionego przed podejmowaną pracą. Drobne gesty pozdrowienia, uśmiechu łamią bariery między nami – dzielili się uczestnicy spotkania. Bł. Edmund – człowiek modlitwy, codziennej Eucharystii i adoracji stał się wzorem i zachętą, aby dziś w naszym zabieganym i hałaśliwym czasie planować tak dzień, aby był w nim czas na spotkanie z Bogiem.

Podczas spotkania wybrzmiało wołanie o potrzebę wspólnotowości w naszych rodzinach, środowiskach mieszkalnych i miejscach pracy, co też będzie tematem następnej Wieczornicy, na którą zapraszamy 20 października br. o godz. 19.00 w Domu Generalnym, przy ulicy Bojanowskiego 10.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności