Bóg wyprowadził je na pustynię i mówił do ich serca
30 września, 2021

Z wiru pracy, z różnych części Polski przyjechały do Dębicy kobiety, aby w dniach 24-26 września br. wspólnie, a równocześnie indywidualnie słuchać Słowa Bożego. Przynaglone pragnieniem odrywania tajemnicy swojego serca dały się zaprosić na pustynię, aby Bóg mógł mówić o swojej miłości.

W czasie wrześniowego Lectio Divina towarzyszył nam Prorok Ozeasz. Na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni, że Bóg mówi, dlatego chcemy otrzymywać gotowe pouczenia zawarte w Słowie. Księga Ozeasza ukazuje inny sposób działania Boga, który poucza nas przez konkretne wydarzenia, a wtedy życie nabiera wartości symbolicznej.

Tak o tym weekendowym spotkaniu piszą dwie uczestniczki:

„To był wyjątkowy czas. Potrzebowałam się zatrzymać i szukając jakiegoś spotkania natrafiłam na te rekolekcje. Nie wiedziałam na co się decyduję, bo wcześniej nie modliłam się Słowem Bożym. Miałam akurat wolny weekend wiec się zdecydowałam. Bóg naprawdę wyprowadził mnie na miejsce osobne i On mówił do mnie. Czytając Księgę Ozeasza i słuchając wprowadzeń miałam wrażenie, że KTOŚ mnie naprawdę zna, bo to było o mnie… Doświadczyłam w tej historii swojej osobistej historii. Nazwałam swoje pragnienia i pierwszy raz usłyszałam, że Bóg mówi do mnie. To było słowo do mnie, a nie do wszystkich, jak wcześniej myślałam . Wyjeżdżam do swojego domu, ale już nie sama. Biblia może być moim DOMEM i pragnę ją czytać. Jestem wdzięczna za dar modlitwy, ciszy i rozmowy… byłam wysłuchana. To takie ważne. Dziękuję Bogu i ludziom”.

 

„Cieszę się, że przejechałam tyle kilometrów, aby zrozumieć, że jestem Kochana i że Bóg jest moim Ojcem. Nie muszę na to zasługiwać. W Księdze Proroka Ozeasza zobaczyłam siebie. Usłyszałam wszystkie moje wcześniejsze obietnice, które składałam Bogu i o których szybko zapominałam. Dostałam obietnicę w Słowie Bożym, doświadczyłam mocy sakramentu pokuty i pojednania oraz daru wspólnego bycia w ciszy. Wyruszam ze Słowem:

 Oddam jej znowu winnice,
dolinę Akor uczynię bramą nadziei –
i będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości,
gdy wychodziła z egipskiego kraju.
 I stanie się w owym dniu – wyrocznia Pana –
że nazwie Mnie: „Mąż mój”,
a już nie powie: „Mój Baal”.
Usunę z jej ust imiona Baalów
i już nie będzie wymawiać ich imion. /Oz 2, 17-19/”

Zapraszamy na kolejne spotkanie ze Słowem Bożym w dniach 19-21 listopada br., podczas którego będziemy odkrywać Błogosławieństwa Chrystusa w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wszelkie informacje u s. Katarzyny Szulc: 798 958 843

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności