Rodzina bł. E. Bojanowskiego z Parafii św. Szczepana w Krakowie pielgrzymuje na Święty Krzyż
19 października, 2022

Dzień 15.10.2022- sobota zapisał się w pamięci członków Rodziny bł. Edmunda, jako czas duchowego bogactwa i spotkania w Świętych miejscach, tak ważnych dla naszego narodu.  W tym tak trudnym czasie dla Polski, Europy, podjęliśmy wspólną Pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Dodatkowo jesienna aura, otoczenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i piękna pogoda sprzyjały pielgrzymowaniu. W Sanktuarium Pani Przewodnik przedstawiła nam bardzo bogatą historię tegoż miejsca.  O godz. 12.00 wraz z licznymi pielgrzymami uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii w Bazylice. Na koniec Mszy św. Kapłan udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim zebranym Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Kolejnym punktem było zwiedzanie krypty grobowej Jeremiego Wiśniowieckiego, przewodnik przybliżył na postać tego wielkiego Polaka.  Dla odważnych ciekawym przeżyciem było wejście na Platformę widokową wieży Bazyliki Mniejszej. Trud został wynagrodzony pięknymi widokami Regionu Świętokrzyskiego. Po pokarmie duszy, nadszedł czas na nakarmienie ciała.

Po południu udaliśmy się do Świętej Katarzyny by w Klasztorze Sióstr Bernardynek wspólnie odmówić Różaniec, polecając wszystkie intencje, które każdy miał w sercu, oraz wszystkie intencje parafialne. Pamiętając o naszym patronie odmówiliśmy Litanię do bł. Edmunda Bojanowskiego.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu były odwiedziny wspólnoty Sióstr Służebniczek Dębickich w Solcu Zdroju. Dziękujemy siostrom za serdeczne i miłe przyjęcie nas. Napełnieni duchowo wracamy do naszej codzienności.

s. M. Ligia Wlezień

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności