Święto Matki Bożej Różańcowej w Villa Paraiso
12 października, 2022

Do Święta Patronalnego naszej kaplicy w Villa Paraiso przygotowywaliśmy się przez kilka dni. Pomagali nam w tym nauczyciele szkoły Eduardo Abaroa B. Zaproszenie do wspólnego świętowania zostało skierowane do zastępcy burmistrza i wszystkich koordynatorów 6 dzielnic naszej wioski.

W czasie triduum wielu ludzi uczestniczyło we wspólnej modlitwie, najwięcej przychodziło dzieci i młodzieży. Codziennie była sprawowana Msza św. i odmawialiśmy wspólny różaniec.

Szczególnie uroczyście przeżywaliśmy Nieszpory, w przededniu święta Matki Bożej Różańcowej. Ludzie cieszyli się, że mogą uczestniczyć we wspólnej procesji, gdy wyszliśmy  z wizerunkiem Matki Bożej, bowiem w ostatnich latach, z powodu pandemii, nie była organizowana procesja.

W Święto Patronalne, 7 października, w uroczystej  Eucharystii, którą sprawował Ksiądz Proboszcz uczestniczyło bardzo wiele osób. Na koniec wręczono świece tym osobom, które w przyszłym roku będą odpowiedzialne za przygotowanie święta patronalnego.

Po zakończonej liturgii były różne tańce, w których uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkoły, a także z katechezy i z różnych grup duszpasterskich.

Uroczystość zakończyliśmy wspólną modlitwą do naszej Pani Różańcowej.

Siostry ze wspólnoty w Villa Paraiso

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności