Rekolekcje Rodziny bł. Edmunda w Krościenku
27 września, 2022

W dniach od 9 do 11 września 2022 r. w Krościenku n.  Dunajcem odbyły się rekolekcje Rodziny bł. Edmunda. Rekolekcjom przewodniczył o. Dariusz Pabiś – Redemptorysta z Lubaszowej.

Wzięły w nich udział 32 osoby, które przyjechały z Dębicy, Nowego Kamienia, Szebni, Tuchowa, Tarnowa i Odporyszowa. Uczestnikami rekolekcji były również dzieci w wieku szkolnym i mniejsze, które do Krościenka przyjechały wraz ze swymi rodzicami.  Wspólnie z ojcem prowadzącym staraliśmy się pochylić nad  Tajemnicą  Eucharystii. Na początku  w czasie homilii wygłoszonej w czasie Mszy  św., ojciec podkreślił właściwe znaczenie adoracji  Najświętszego Sakramentu w życiu chrześcijanina. W dalszej kolejności wskazał, że wszystko zaczyna się od prośby i  wdzięczności za chleb powszedni, który mocą kapłańskiego słowa przemienia się w czasie Eucharystii w  Ciało Chrystusa. W czasie jednej z homilii oraz medytacji ” Edmundowej ” została uwypuklona rola Eucharystii w życiu bł. Edmunda jako pokarmu  na drogę bezinteresownej służby drugiemu  człowiekowi.

Rekolekcje przebiegały w atmosferze żywego zaangażowania wszystkich uczestników,  radości, otwarcia na siebie nawzajem. Na zakończenie miało miejsce podzielenie się  jak każdy z uczestników przeżył ten piękny czas dany przez Pana. Wszyscy obecni wyrażali  wdzięczność za pogłębienie świadomości,  jak ogromnym bogactwem dla nas wierzących jest obecność Chrystusa  w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicy wyrażali  chęć udziału w dalszych spotkaniach Rodziny bł. Edmunda, a tym samym podtrzymywania więzi siostrzanych i braterskich.  Nad sprawnym przebiegiem całości czuwała siostra Eliza Sułkowska. Siostra Danuta Sarata towarzyszyła dzieciom w czasie wygłaszanych  konferencji dla dorosłych. Przygotowaniem strony muzycznej liturgii poprzez angażowanie w śpiew wszystkich obecnych przy akompaniamencie gitary była odpowiedzialna s. Anna Serwin. Rekolekcje zakończyły się wspólnym obiadem i rozjazdem uczestników. Myślę, że był to czas umocnienia więzi z Panem  Bogiem, ale także niezapomniane chwile i czas dzielenia się i ubogacania sobą nawzajem.

s. Anna Serwin

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności