„Powstań i świeć” – Kongres Młodych Konsekrowanych
27 września, 2022

Czy w obecnych czasach człowiek może przeżywać swoje życie w radości? Być szczęśliwym, że jest się wybranym przez Pana?

TAK! A my jesteśmy tego świadkami. Młodzi Konsekrowani z całej Polski i nie tylko, zgromadzili się na IV już Kongresie Młodych Konsekrowanych w Licheniu, pod hasłem „Powstań i świeć”.

Wydarzenie to zgromadziło pond 600 osób konsekrowanych u stóp Matki Bożej Licheńskiej. Był to czas siostrzanych i braterskich spotkań, rozmów, ubogacania się swoim doświadczeniem życia konsekrowanego, ale przede wszystkim wzmocnienia naszej wiary i radości z wybrania nas do służenia Bogu w życiu zakonnym. W ten sposób, poprzez nasze powołanie spełniamy Boże marzenia wobec każdego z nas. Jeden z prelegentów wskazywał, że ważne jest, aby każdego dnia „domykać drzwi” naszych decyzji i żyć zawsze w obecności Boga, Który każdego dnia przygotowuje dla nas wiele darów, aby iść drogą codzienną, która prowadzi nas do świętości, bo to ona jest celem naszego życia.

Czas Kongresu wypełniony był również wspaniałymi konferencjami, wygłoszonymi przez wiele osób, którzy przekazywali nam „światła”, aby każdego dnia żyć wierniej i piękniej dla chwały Boga. Dla każdej z nas był to czas doświadczenia bogactwa Kościoła, wśród różnorodności charyzmatów, darów, które każdy z nas otrzymał. My wszyscy, choć różni, to razem dążymy do Królestwa niebieskiego.

s. Katarzyna Sikora

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności