Służebniczki, największy owoc miłości bł. Edmunda do Maryi
21 sierpnia, 2021

21 sierpnia to dla mnie wyjątkowy dzień – 19 lat temu złożyłam śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, które jest największym owocem miłości bł. Edmunda Bojanowskiego do Matki Bożej.

Edmund ukochał Matkę Bożą od najmłodszych lat i pozostał wierny tej miłości przez całe życie. Maryja swoją służbą i zapominaniem o sobie zafascynowała Edmunda. I kiedy z trzech pierwszych dziewcząt, które poprosił o pomoc w opiece nad dziećmi i chorymi zaczęło powstawać zgromadzenie zakonne, Edmund nazwał je Służebniczkami, bo chciał im dać najpiękniejszy do naśladowania wzór.

Mam to szczęście, że Bóg wybrał mnie na jedną z wielu służebniczek Maryi. Tak, to On wybrał, choć w moim mieście i całej okolicy było pewnie wiele dziewcząt nadających się dużo bardziej niż ja. Tę tajemnicę wejścia na Maryjną drogę służebniczki odkrywam jakby na nowo każdego dnia. Maryja od 19 lat jest moją szczególną Formatorką. Tą, która uczy mnie jak przeżywać złożone śluby. Bł. Edmund do naszego stroju zakonnego dodał różaniec u paska, abyśmy przez nieustanną modlitwę nie rozstawały się z Maryją. Ciche zanoszenie „Zdrowaś” za tych, których mijamy na ulicach, spotykamy się w pociągu, autobusie lub kiedy stoimy w korkach,.

Dziś szczególnie będę dziękować, za tych, których spotkałam na mojej zakonnej drodze. Jest ich wielu, dlatego przez Matkę Maryję, pragnę oddać ich wszystkich Jezusowi. A Ciebie gorąco proszę, pomódl się za s.Agnieszkę, s.Marię, s.Teresę, s.Joannę, s.Kasię, s. Martę, s.Beatę, s.Basię, s.Ulę i za mnie, które 19 lat temu w Kościele Klasztornym w Dębicy, z radością i entuzjazmem odpowiedziały na zaproszenie Jezusa mówiąc: „Oto jestem, Panie, bo mnie wezwałeś”.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności