Niedzielna modlitwa w parafii w Moszczenicy
27 września, 2020

Niewątpliwie, gdyby dziś żył bł. Edmund Bojanowski, to pewnie można byłoby zobaczyć jego budujące wpisy na Twitterze, a zamiast codziennego Dziennika, pisałby Bloga. Zdaje się, że przez Facebooka, Instagrama czy inne media społecznościowe jednoczyłby ludzi do samopomocy. Czyniłby to w poczuciu misji, by głosić Dobrą Nowinę i też w taki sposób praktykować miłosierdzie. Papież Franciszek w Orędziu na Niedzielę Środków Społecznego przekazu podsunął temat to przemyśleń: Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” (por. Wj 10, 2) Życie staje się historią. Już na początku Orędzia podał cel obranego tematu pisząc:

„Chciałbym Orędzie na ten rok poświęcić tematowi narracji, ponieważ wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód. W zamieszaniu otaczających nas głosów i przesłań, potrzebujemy ludzkiej narracji, która opowie nam o nas oraz o pięknie w nas mieszkającym; narracji, która potrafi oglądać świat i wydarzenia z czułością; opowiadającej o naszym istnieniu, jako o żywej tkance ukazującej splot powiązań, poprzez które jesteśmy złączeni jedni z drugimi”.

Historia życia i apostolskiego zaangażowania w służbę Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie jaką pozostawił bł. Edmund Bojanowski jest nie tylko budująca, ale też aktualna pomimo upływu czasu. Jego zatroskanie o wychowanie i odrodzenie Polski przez ochranianie dzieci i wspieranie rodzin dziś nabiera nowego oblicza i wzywa oraz inspiruje do ochraniania Rodziny. Podczas niedzielnej modlitwy w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy w diecezji tarnowskiej, przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego modliłyśmy się za Rodziny, aby były miejscami rozwoju i by chroniły dzieci oraz wspierały młodych w odkrywaniu ich życiowego powołania. Przez włączenie się w liturgię, skierowane słowo i obdarowywanie wiernych „witaminami” ze Słowem Bożym Siostry zachęcały po poznania sylwetki „Serdecznie Dobrego Człowieka” – Założyciela Zgromadzenia, Społecznika i Pedagoga.

Za dar spotkania, wspólnej modlitwy wyrażamy wdzięczność Ks. Proboszczowi Piotrowi Bodzionemu, Kapłanom posługującym w parafii oraz wszystkim którzy modlili się z nami i powierzali nam swoje intencje.

A z naszej strony w niedzielą modlitwę włączyły się: s. M. Barbara Szeliga, s. M. Marcelia Matuła, s. M. Anna Gruszewska, s. M. Małgorzata Marcinek i s. M. Katarzyna Szulc.

s.M. Katarzyna Szulc

 

 

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności