Lectio Divina z Zacheuszem
30 września, 2020

W Domu Generalnym Sióstr służebniczek w Dębicy w dniach 25-27 września 2020 r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie dziewcząt ze Słowem Bożym. Podczas weekendu modlitwie Lectio Divina patronował biblijny Zacheusz. W klimacie ciszy osiem odważnych dziewcząt: Anna, Marta, Zuzanna, Julia, Magda, Izabela, Joanna i Nadia uczyło się modlitwy. Poznawałyśmy historię Zacheusza, a ona prowadziła do podjęcia decyzji, by odpowiedzieć na prośbę Jezusa pragnącego odwiedzić go w domu. Wspólnie podczas tych dni otwieraliśmy Ewangelię św. Łukasza na dziewiętnastym rozdziale, aby w historii Zacheusza zobaczyć swoją osobistą historię i razem wchodziłyśmy na drogę przemiany. Zacheusz uczył nas przechodzenia od zachłanności do wielkoduszności oraz jak przeżywać spotkanie prowadzące do głębokiej przyjaźni. Na jego wzór starałyśmy się wpuszczać Jezusa w nasze historie często  przeorane i poranione przez grzech. Odkrywałyśmy piękno historii Zacheusza, u którego zadomowił się Jezus.  

Dziękujemy Dobremu Bogu za dar Jego Słowa, które pomaga nam odczytywać swoje życie w Jego świetle. Wszystkim, którzy przez modlitwę oraz posługę we wspólnocie pomagali nam przeżywać dni pustyni – DZIĘKUJEMY.

W czasie spotkań z Bożym Słowem uczymy się tego, że najważniejsze i pierwsze  musi być spotkanie z Nim, z Osobą Jezusa Chrystusa. Dlatego nie zabrakło adoracji, sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, a za dar kapłańskiej posługi dziękujemy Ks. Kapelanowi Ireneuszowi Stolarczykowi.

s. M. Katarzyna Szulc

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności