Kolęda Misyjna 2024
25 stycznia, 2024

Tradycyjnie w Kamieniu odbyła się już XII Kolęda Misyjna. Dzieci pomagają dzieciom poprzez ewangelizację i podjęte akcje charytatywne. To przedsięwzięcie uczy wrażliwości i troski o rówieśników, którzy nie mają takiej możliwości, jak dzieci w Polsce, aby się uczyć, czy też korzystać z koniecznej opieki lekarskiej.
Poczuwając się do odpowiedzialności za Dzieło Misyjne Kościoła 6 stycznia 2024 roku w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu uczniowie z kl. 0-VII Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki przedstawili inscenizację na temat pracy misyjnej i problemów, z jakimi zmagają się misjonarze. To właśnie oni, misjonarze i misjonarki, tak bardzo liczą na naszą pomoc. Na każdej Eucharystii była scenka misyjna a jeden z uczniów przedstawiał sytuację rówieśników na pięciu kontynentach świata. Po zakończonej liturgii uczniowie przebrani w stroje misyjne prosili o wsparcie, ofiarność parafian zbierając ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

s. M. Paulina Szołdra

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności