Mów, Panie, chcę Cię słuchać…
28 listopada, 2023

W wigilię uroczystości Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny odbyło się skupienie modlitewne dla młodzieży w domu parafialnym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu (diecezja rzeszowska). Na spotkanie formacyjne przybyło szesnaście dziewcząt.

Po radosnym zawiązaniu wspólnoty ks. Mateusz Zięba dzielił się przygotowanymi refleksjami na temat: Mów Panie, chcę słuchać… Potem było wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy domowej sióstr służebniczek dębickich, adoracja  i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami za zmarłych z rodzin uczestniczek spotkania.

Dziewczęta miały też okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym momentem modlitewnego czuwania było wspólne uczestnictwo w Eucharystii z homilią, którą głosił duchowy opiekun grupy – ks. Mateusz Zięba.

Na zakończenie była agapa, skromny poczęstunek, radosna zabawa, a przede wszystkim wdzięczność Panu Bogu za ten czas refleksji, modlitwy i zatrzymania się nad tym, co w życiu najważniejsze –  nad słuchaniem Słowa, które Bóg mówi do nas.

Spotkanie prowadziła s. M. Barbara Żydek z s. M. Anną Godek, przy współpracy z siostrami ze wspólnoty w Kamieniu.

s. M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności