Integracyjne spotkanie „Rodzin bł. Edmunda”
04 lipca, 2022

4 czerwca 2022 r. w Lisiej Górze (diecezja tarnowska) zorganizowano pierwszy po pandemii integracyjny dzień skupienia dla kilku grup Rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Tematyka tego spotkania nawiązywała do treści programu duszpasterskiego: Eucharystia tajemnicą posłania i chrześcijańskiego świadectwa. Przewodnikiem duchowym był o. Dariusz Pabiś, redemptorysta z Lubaszowej.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze. Najpierw była adoracja Najświętszego Sakramentu, potem modlitwa różańcowa i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św.

Po liturgii przeszliśmy do sali w domu parafialnym. Po wzmocnieniu się kawą i ciastkiem, poszczególne grupy przedstawiły realizowany program działania i mówiły o trudnościach, z jakimi zmagali się w czasie pandemii.

W refleksji końcowej s. M. Eliza Sułkowska, jako koordynatorka grup Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego w naszym Zgromadzeniu, przybliżyła uczestnikom działalność terenowych Kół Stowarzyszenia „DOBROĆ” zwanych „Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego”. Powiedziała też o ważniejszych inicjatywach, wydarzeniach i uroczystościach związanych z przeżywaną od ubiegłego roku 150. rocznicą narodzin dla nieba bł. Edmunda.

Przed obiadem wysłuchaliśmy konferencji o. Pabisia nt. Eucharystia pokarmem na drogę bezinteresownej służby, na wzór Chrystusa Sługi i bł. Edmunda. W godzinach popołudniowych była druga konferencja: Posłani w duchu bł. Edmunda, by budować Kościół.

Skupienie zostało uwieńczone wspólną modlitwą „Koronki do Bożego Miłosierdzia”.

Dziękujemy Bogu za to, że w tym pierwszym organizowanym po pandemii czerwcowym spotkaniu wzięło udział aż 55 czcicieli bł. Edmunda z następujących miejscowości: z Żołyni, Markowej, Tuchowa, Tarnowa, Tarnowa Krzyża, Odporyszowa oraz liczna grupa gospodarzy z Lisiej Góry. Poszczególnym grupom towarzyszyły nasze siostry: s. Fidelisa Kogut, s. Mariola Ochał, s. Jordana Majka i s. Edmundiana Zymróz, która była również  animatorką muzyczną.

Warto zaznaczyć, że radosną i prawdziwą niespodzianką dla uczestników z Żołyni była obecność s. Danieli, ich opiekunki aż do czasu zamknięcia naszej placówki.

s. M. Eliza Sułkowska

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności