Razem z bł. Edmundem „Starajcie się coraz bardziej podobać Bogu”
01 lipca, 2022

Te słowa od oczątku towarzyszą pracy wychowawczo-edukacyjnej podejmowanej w Zespole Szkół im bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabamba (w Boliwii).W obecnym roku szkolnym 2021/2022 są szczególną inspiracją ze względu na przezywaną 150. rocznicę śmierci Błogosławionego Patrona.

Od ubiegłego roku to wydarzenie było często przywoływane  w naszym środowisku. Wskazywaliśmy na cnoty bł. Edmunda takie jak roztropność, nadzieja, uczciwość, miłość Boga i bliźniego.

13 czerwca 2022 r. , z okazji 35-lecia podejmowanej przez służebniczki dębickie posługi w Boliwii, była sprawowana Msza św. dziękczynna. Uczestniczyli w niej licznie nauczyciele z trzech zmian nauczania, uczniowie klas maturalnych, a także ci, którzy korzystają z edukacji wieczorowej oraz rodzice dzieci i młodzieży.

Po zakończonej liturgii była chwila wspólnej refleksji – przywołano wybrane fragmenty z życia bł. Edmunda, ukazujące go jako człowieka skromnego, pokornego, życzliwego, pełnego nadziei, który był otwarty na niesienie pomocy potrzebującym i wskazywał, że odrodzenie ludzkości może dokonać się poprzez dobre wychowanie dzieci.

Wielką radością była dla nas obecność s. Erazmy Młyniec, jednej z pierwszych pięciu sióstr misjonarek, które przybyły do ​​Boliwii i do tej pory dają piękne świadectwo wytrwałości w pełnionej misji, niosą przesłanie nadziei i pomimo wielu trudności kontynuują rozpoczęte przed 35 laty dzieło ewangelizacji w zaufaniu Bożej Opatrzności i „starając się coraz bardziej podobać Bogu”.

s. Miriam Camargo Calizaya (Cochabamba-Boliwia)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności