Echo z Domu Dziecka w Boliwii
21 lipca, 2021

Pozdrawiamy serdecznie i gorąco z Boliwii, szczególnie naszych Dobroczyńców! U nas teraz jest okres zimowy. W ostatnim czasie było nawet -12 stopni. Jednak w ciągu dnia temperatura podnosi się nawet do +20 stopni. Dzieci z naszego Domu Dziecka w Tupizie rano stoją pod ścianą, aby ogrzać się słońcem.

Miasto Tupiza jest położone 2 850 m n.p.m. Otoczone jest pięknymi, kolorowymi górami. Od początku roku szkolnego, czyli od lutego 2021 r. mamy zdalne nauczanie. Ta sytuacja jest bardzo trudna, szczególnie dla dzieci w wieku 7-8 lat. Do tej pory nie znają one swoich nauczycieli ani koleżanek i kolegów. Staramy się temu jakoś zaradzić i wychodzimy np. na krótki spacer, by dzieci mogły pobiegać, wykrzyczeć się i zrelaksować.

W ostatnim czasie wielką atrakcją dla nich było ognisko połączone z pieczeniem jabłek. Co chwilę przybiegali do mnie i pytali: „Siostro, czy już jest upieczone? Czy mogę jeść? Aż trudno uwierzyć, ale dzieci ten przysmak jedli po raz pierwszy w życiu!

We wrześniu powitamy wiosnę. Zielone barwy pokryją obecnie puste ogródki. Dlatego już zaczynamy obcinanie róż, krzewów, a dziewczynki bardzo chętnie w tych pracach nam pomagają.

W Domu Dziecka jest też z nami prawie rok Asia i Madzia – wolontariuszki z Polski. Pozostaną do końca sierpnia tego roku. Bardzo dużo pomagają nam i dzieciom – odrabiają z nimi zadania, przygotowują różne zabawy i są w tym bardzo pomysłowe, twórcze.

Już niedługo powitamy Marysię i Martę, które zajmą miejsce swoich koleżanek z Wolontariatu Misyjnego Salezjanów. Będą z nami przez rok. Dzielimy się tym, co wypełnia naszą codzienność.

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym Kochanym Darczyńcom za ofiary składane dla dzieci. Niech Bóg Wam błogosławi za ten dar serca!

Szczęśliwe dzieci na załączonych zdjęciach z serc dziecięcych wołają GRACIAS!  DZIĘKUEMY!

s. M. Edigna Solecka

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności