Niedziela z bł. Edmundem Bojanowskim w Nowej Hucie
20 lipca, 2021

W roku 150 rocznicy śmierci naszego Ojca Założyciela wraz z wspólnotą  Kapłanów i wiernych  z parafii  św. Józefa na os. Kalinowym  w Nowej Hucie świętowaliśmy niedzielę pod szczególnym patronatem bł. Edmunda Bojanowskiego. Ks. dr  Bogusław Nagel wygłosił słowo o wielkości życia Ojca  Założyciela, a przybliżając sylwetkę błogosławionego przedstawił go jako aktualny wzór do naśladowania dla tych, którzy pragną iść w zwykłej codzienności za Jezusem.

Oprócz słyszanego słowa wierni mogli zobaczyć wystawę o życiu bł. Edmunda umieszczoną w kościele. Czas modlitwy który nas zgromadził był momentem dziękczynienia za dar życia Ojca Założyciela z prośbą o dar jego  kanonizacji.  Oprawę muzyczną liturgii przygotowały s. M. Ilona Olchawa, s. M. Janina Biel,  s. M. Karolina Dobosz i s. M. Katarzyna Dudko. Przedłużeniem tego wydarzenia była adoracja Najświętszego Sakramentu pogotowana przez wspólnotę  sióstr i  Apostolat Margaretka w intencji nowych powołań do Zgromadzenia.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności