Zawierzyć Jezusowi swoje życie
21 lipca, 2021

W dniach 16-19 lipca 2021 r. w domu Sióstr Służebniczek w Częstochowie sześć dziewcząt rozeznawało swoje życiowe powołanie. W klimacie milczenia, wspólnotowej modlitwy, słuchając konferencji i podczas rozmów indywidualnych o. Mihovil Filipović ze Zgromadzenia Misjonarzy Monfortianów, pomagał uczestniczkom odkrywać istotę zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję. Dziewczętom towarzyszyły s. Maria Płatek i s. M. Katarzyna Szulc oraz kandydatki z naszego Zgromadzenia.

Ojciec wskazywał na drogę zaufania Maryi i daną  w wielkiej wolności odpowiedź. Dziewczęta wsparte modlitwą i gościnnością wspólnoty Sióstr z Częstochowy, mogły każdą chwilę wykorzystać na osobiste spotkanie z Jezusem, uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim oraz nocną adorację.

Odkrywanie powołania to często długa droga stawania wobec wielu nurtujących pytań, ważnych decyzji, czy pokonywanych lęków. To także droga zaufania i powierzania siebie Chrystusowi, bo modlitwą, cierpliwością i ewangeliczną radością z daru powołania możemy wspierać siebie nawzajem.

s. M. Katarzyna Szulc

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności