Dokształcanie dla sióstr katechetek
13 marca, 2024

9 marca 2024 r. w Domu Generalnym sióstr służebniczek w Dębicy odbyło się spotkanie formacyjno szkoleniowe dla sióstr katechetek. W pierwszej części spotkania O. dr Janusz Sok CSsR przedstawił sytuację Kościoła na podstawie dokumentu podsumowującego I sesję Synodu o Synodalności, zwracając szczególną uwagę na wyzwania stojące przed życiem konsekrowanym. Ojciec zaakcentował trzy filary Kościoła Synodalnego: komunię, uczestnictwo i misję. W pełnionej posłudze potrzebujemy pogłębiać komunię z Bogiem i drugim człowiekiem oraz z oddaniem uczestniczyć w misji Kościoła, bo katecheta to nie tylko nauczyciel, ale świadek wiary, który służy i troszczy się o własną formację duchową. 

Ważnym punktem spotkania była Eucharystia podczas, której doświadczyłyśmy obecności Boga, ale też siostrzanej wspólnoty zgromadzonej wokół Chrystusowego Ołtarza.

W drugiej, popołudniowej części Ks. dr Grzegorz Lenart w wykładzie „Bóg czy człowiek w świętej Liturgii?”  uwrażliwił nas na piękno liturgii, zwracając uwagę na jej przygotowanie, np.: dobór pieśni, odpowiednie wykonanie czytań. Jednocześnie zaakcentował, że Bóg jest najważniejszy i Jemu chcemy oddawać chwałę.

Dziękujemy Matce Generalnej,  że wobec narastających wymogów i przepisów podniosła nas na duchu i zachęciła, aby nie rezygnować ze służby dzieciom i angażować się w działalność duszpasterską i apostolską realizując charyzmat Zgromadzenia. 

Dziękujemy również s.M. Małgorzacie Kaput za przekazanie nam ważnych informacji na temat ochrony małoletnich oraz za zorganizowanie tego spotkania.

s. M. Ewa Tomaszewska

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności