Dni odnowy duchowej sióstr juniorystek
23 sierpnia, 2022

Te dni były okazją do odkrywania piękna w stworzonym świecie oraz w drugim człowieku. Bóg pozwolił nam doświadczyć wiele dobra. Spotykałyśmy Go w chwilach ciszy, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz we wspólnych rozmowach i odpoczynku.

We wspomnienie św. Marty przeżyłyśmy dzień skupienia, w którym towarzyszył nam ks. Krzysztof Porosło. Z wysłuchanych treści w naszych sercach pozostało istotne przesłanie: „że z  głęboko przeżywanej Eucharystii wypływa pragnienie, aby prostym stylem życia dawać Jezusa innym. To z Eucharystii zyskujemy siłę, aby nasze zwyczajne dni były przedłużeniem tego spotkania z naszym Panem”. Ksiądz Krzysztof ukazał nam wartość tworzenia w naszej codzienności miejsc takich jak „Betania”. Tak jak Jezus miał bliskie relacje z Marią, Martą i Łazarzem, tak my jesteśmy zaproszone do budowania bliskich więzi w naszych rodzinach i wspólnotach. Każda z nas czuła się zaproszona do tego, aby odnaleźć się w ewangelicznej Marii – wytrwale trwającej przy Panu, Marcie – ofiarnie oddanej w służbie czy w postawie Łazarza – wiernego Jezusowi aż do śmierci.

Nasz czas ubogaciła s. Agnieszka Skrzypek, która w nawiązaniu do przeżywanej 140. rocznicy przybycia Sióstr Służebniczek do Dębicy wprowadziła nas w historię Zgromadzenia. Siostra ukazała ich ogromną wiarę i poświęcenie w służbie innym. Postawa naszych Sióstr poprzedniczek zainspirowała nas do większego oddania Jezusowi w codzienności.

Pobyt w naszym domu zakonnym w Krościenku nad Dunajcem zakończyłyśmy podziękowaniem naszej  Drogiej Siostrze Mistrzyni Indze Gęza za dwunastoletnią posługę w junioracie. Dziękowałyśmy Bogu, że posłużył się s. Ingą w towarzyszeniu naszej formacji i życiu duchowym.

W pierwszy czwartek miesiąca sierpnia pojechałyśmy do Częstochowy, aby w nocnym czuwaniu oddać Maryi naszą troskę o młodzież rozeznającą swoje powołanie.

Maryjo, prosimy, uzdolnij młodych ludzi, których Bóg wzywa do życia kapłańskiego i zakonnego, aby potrafili posłuchać głosu serca i zaryzykować swoje życie dla Jezusa, który daje prawdziwe szczęście. Prosimy o odpowiedzialne i święte powołania w Kościele.

Bogu niech będą dzięki za radość i pokój, który wlał w nasze serca oraz za doświadczenie wspólnoty.

s. M. Klaudia Sochocka

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności