Jubileuszowe dziękczynienie
03 sierpnia, 2022

Wielkim dziękczynieniem Bogu za dar naszych Sióstr Jubilatek, które 75, 77, 60, 50 i 25 lat temu składały pierwsze śluby zakonne była Eucharystia sprawowana 2 sierpnia 2022 r. w kościele klasztornym w Dębicy. W procesjonalnym wejściu rozbrzmiewało wezwanie „Maryjo, Służebnico Pańska, módl się za nami…” i wspólny śpiew: „Królowej Anielskiej śpiewajmy”.

Mszy św. przewodniczył ks. Ireneusz Stolarczyk, kapelan domu generalnego a koncelebrowało 11 kapłanów. W okolicznościowej homilii przywołał kilka scen biblijnych – odnosząc je do życia i posługi Sióstr Jubilatek mówił m.in: „jesteście darem dla świata, bo niesiecie obolałych tego świata do Jezusa”, (…) jesteście podobne do setnika, gdyż wierzycie, że Jezus wciąż uzdrawia, (….) stajecie się błogosławieństwem dla tych, których życie umarło przez grzech”.

Kochane Siostry Jubilatki! Dziś dziękujemy Bogu z Was, że dajecie światu Jezusa i przez zbawczą obecność, inspirowaną miłością Bożą, stajecie się dla innych błogosławieństwem za wzorem Maryi i bł. Edmunda.

Po liturgii była wspólna agapa w Auli bł. Edmunda. Matka Generalna Maksymilla Pliszka powitała gości i zaprosiła do radosnego świętowania. Po krótkiej refleksji przygotowanej przez nasze postulantki i nowicjuszki Matka w serdecznych słowach życzeń nawiązała do tego ważnego dnia, gdy 140 lat temu pierwsze trzy siostry przybyły do Dębicy właśnie 2 sierpnia 1882 r. Podkreśliła, że nasze Siostry Jubilatki wpisują się, przez kolejne lata, w historię naszej rodziny zakonnej ubogacając je swoją modlitwą, posługą i cierpieniem. Chociaż nie wszystkie, ze względu na stan zdrowia, mogły fizycznie być obecne na tej uroczystości, to w duchowej więzi z nami świętowały.

Za każdą z Sióstr Jubilatek Bogu dziękujemy i za te „wielkie rzeczy”, które Bóg czyni Tym, którzy Go miłują i dochowują Mu wierności.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności