Chrystus żyje i posyła nas
03 lipca, 2021

W domu Sióstr Służebniczek w Solcu Kujawskim odbyły się wakacyjne rekolekcje dla dziewcząt. Wspólnotę rekolekcyjną tworzyło 9 uczestniczek z Dębicy, Bruśnika i Pilzna wraz z Siostrami Kamilianą Jamką i Katarzyną Szulc. Tak wspomina wspólnie spędzony  czas Ola z Dębicy:

Jak wakacje to tylko ze Służebniczkami!

            Wraz z końcem roku szkolnego od 26-30 czerwca rozpoczęły się rekolekcje w Solcu Kujawskim. Tematem przewodnim była adhortacja papieża Franciszka, Christus Vivit – Chrystus żyje. Pierwszego dnia rekolekcji zwiedziłyśmy Toruń oraz Solec Kujawski. Odwiedziłyśmy m.in. Kościół Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie uczestniczyłyśmy we Mszy świętej. Nie mogło również zabraknąć pomnika Mikołaja Kopernika. Tego samego dnia miałyśmy jeszcze okazję, aby się trochę rozerwać w Jura Park w Solcu Kujawskim. Dzień zakończył się konferencją oraz różańcem. Drugiego dnia pojechałyśmy do Gdańska, gdzie zobaczyłyśmy m. in. Kościół z bursztynowym ołtarzem oraz słynnego żurawia, a w południe w kościele dominikanów brałyśmy udział we Mszy świętej. Następnie pojechałyśmy do Sopotu, gdzie mogłyśmy podziwiać piękno stworzonego świata na molo. Pod koniec dnia na konferencji usłyszałyśmy słowa, które w adhortacji kieruje do nas papież Franciszek. Mówił, aby nie rezygnować z tego, co najlepsze w naszej młodości oraz nie patrzeć na życie z balkonu. Podkreślał, aby nie być zaparkowanymi autami tylko pozwolić, by nasze marzenia rozkwitły, bo przecież są one nieodłącznym elementem w życiu młodego człowieka. Ostatniego dnia miałyśmy okazje być w Bydgoszczy, gdzie wzięłyśmy udział we Mszy Świętej w Katedrze św. Marcina i Mikołaja. Tego dnia w adhortacji mogłyśmy odczytać, iż sprawą podstawową jest rozpoznanie i odkrycie, że tym, czego Jezus chce od każdego młodego człowieka jest przede wszystkim Jego przyjaźń. Po Mszy świętej udałyśmy się do muzeum mydła i historii brudu, gdzie uczestniczyłyśmy w warsztatach, w których mogłyśmy zrobić własne mydełka.

Poprzez modlitwę, życie we wspólnocie oraz poznawanie piękna stworzonego świata, mogłyśmy odkryć Jego nieskończoną Miłość.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności