Boliwijskie rocznice
21 czerwca, 2024

37 LAT ISTNIENIA ZESPOŁU SZKÓŁ W COCHABAMBIE I 25 LAT OD BEATYFIKACJI EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

 „Pragnę jak najlepiej wypełnić wolę Ojca” – myśl, która przyświeca pracy Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie w Boliwii. Dziękując Bogu, szczególnie w dniu 13 czerwca br. chcieliśmy uczcić 37 lat istnienia Zespołu Szkół, czyli misję, którą 23 marca 1987 r. rozpoczęły: s. M. Joela Mleczko, s. M. Agnella Grzenia i p. Magdy Guzmán, na poziomie początkowym o nazwie: Centrum Edukacyjne Pacata Alta.

To dzieło rozwijało się dzięki Bożej Opatrzności, wysiłkowi ludzi i instytucji w kraju i za granicą oraz wzrostowi liczby ludności tutejszej okolicy. Z każdym rokiem przybywały nowe kursy i poziomy. Następnie przeprowadzono procedury w Ministerstwie Oświaty dotyczące zmiany nazwy szkoły na: JEDNOSTKĘ EDUKACYJNĄ „EDMUNDA BOJANOWSKIEGO”, jako słuszny hołd uznania, szacunku i wdzięczności dla Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP.

Wspólnota wychowawcza różnymi inicjatywami obchodziła 25. rocznicę beatyfikacji Edmunda, wspominając go jako człowieka modlitwy, wiary i nieustannej służby potrzebującym, a zwłaszcza dzieciom.  

W tym samym dniu 13 czerwca 2024 r. ks. Proboszcz Eduardo Amado Camacho, w kościele parafialnym odprawił dziękczynną Eucharystię za 37 lat istnienia szkoły, z prośbą o rychłą kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego, w której uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i rodzice. W homilii ksiądz proboszcz podkreślił osobę bł. Edmunda, jako wychowawcy, który towarzyszy i poświęca się dla najbardziej potrzebujących. Miał też miejsce wyjątkowy tydzień zajęć pod hasłem: „Świętując z Bojanowskim w mojej szkole” od formacji obywatelskich z podniesieniem flagi, konkursami rysunkowymi, sportem i wieczorem kulturalnym na trzech poziomach. Podczas wieczoru kulturalnego zaprezentowano także pierwszą klasę szkoły, jako wyraz uznania dla formacji i wychowania, które otrzymali od swoich nauczycieli, ponieważ niektórzy nadal pracują w naszej szkole; wśród nich s. M. Carolaín Tapia Meneces – należy do tej pierwszej klasy z 1999 roku.

Każdy dzień we wspólnocie wychowawczej jest szansą na tworzenie lepszego świata. Kontynuujmy budowanie mostów zrozumienia, szacunku i miłości, urzeczywistniając to, co powiedział bł. Edmund Bojanowski: „Pragnę jak najlepiej wypełnić wolę Ojca”.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku z obchodzonych uroczystości.

s. M. Miriam Camargo Calizaya

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności