Zapraszamy na pielgrzymi szlak
26 kwietnia, 2024

To już od 39 lat siostry służebniczki pielgrzymują do Pani Ziemi Tarnowskiej. Zaczęło się bardzo zwyczajnie. Dwie siostry wyruszyły z Tarnowa do Tuchowa, aby Maryi w cudownym obrazie zawierzyć sprawę powołań do Zgromadzenia. Nie wiedziały, że ich pierwsze kroki będą kontynuowane przez pokolenia służebniczek, a od wielu lat także przez rodziny, dzieci i młodzież.

Cieszymy się, że przez wiele lat we wspólnej modlitwie towarzyszy nam wiele osób. Również w tym roku, zapraszamy Ciebie na pielgrzymkę, która tradycyjnie wyruszy 1 maja z Tarnowa przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej na Terlikówce, o godz. 7.30. Do przebycia jest 15 km. Czas wspólnej wędrówki wypełniony jest modlitwą, śpiewem, rozmową z drugim człowiekiem, wsłuchiwaniem się w Słowo Boże, głoszone podczas konferencji. Przewodnie hasło tej pielgrzymki to „Gdzie dwaj, albo trzej w imię Moje… tam Ja Jestem” – jest to nawiązanie do tegorocznego hasła duszpasterskiego, które przypomina nam, że wszyscy tworzymy wspólnotę Kościoła. Chciejmy przeżyć naszą przynależność do tej wspólnoty również w drodze pielgrzymkowej, która umocni naszą wiarę i przynależność do Kościoła.

Zapraszamy Cię do wspólnej drogi i modlitwy do Pani Tuchowskiej, która słucha uważnie każdego, kto do Niej się ucieka. W załączniku znajdziesz regulamin pielgrzymki. Zapraszamy Cię również na FB – Służebniczki i Młodzi, gdzie znajdziesz szczegóły dotyczące pielgrzymki.

Regulamin Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa do Tuchowa

śpiewnik pielgrzymkowy_kliknij TUTAJ

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności