Z sercem pełnym wdzięczności…
06 września, 2021

W roku poświęconym św. Józefowi, przeżywając 150 lat od śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, w sobotę 21 sierpnia 2021 r., podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za wybudowanie, odnowienie i wyposażenie sali zabaw, sali konferencyjnej i kaplicy w Szkole bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie. Po liturgii było poświęcenie nowych pomieszczeń.

To piękne dzieło, było możliwe dzięki pomocy wielu osób z Polski, Sióstr Służebniczek BDNP ze wszystkich wspólnot i Przyjaciół Misji.  Przestrzeń tę wypełnia energia i radość wielu boliwijskiech dzieci, które ożywiają życie wspólnoty wychowawczej i jak powiedział bł. Edmund Bojanowski: „Dzieci są przejrzyste i niewinne, dlatego są szczere, otwarte, to znaczy, że ich charakterem jest prostota”.

W Zespole Szkół im. bł. Edmunda Bojanowskiego znalazło się również miejsce na przestrzeń ciszy pośród zgiełku codziennych zajęć, miejsce na modlitwę i refleksję przeznaczone na spotkanie z Bogiem. Jest to mała kaplica, gdzie znajdują się figurki Matki Bożej z Urkupinia i bł. Edmunda Bojanowskiego, jako naszych Przewodników i przykład do naśladowania. Od dłuższego czasu marzyliśmy o takim miejscu. Dziś to marzenie się wypełniło dzięki wysiłkom i zaangażowaniu między innymi nauczycieli z naszej Szkoły.

s. M. Miriam Camargo Calizaya

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności