Pięć kamieni
04 września, 2021

Miałam wielkie szczęście, aby dokładnie miesiąc temu być na Ziemi Maryi w Medjugorie. Poczytuję to sobie za wielką łaskę i niesamowity dar. Mogłam doświadczyć modlitwy młodego Kościoła z całego świata. Podczas Festiwalu Młodych, bo w nim uczestniczyłam, szukaliśmy znaków i drogowskazów na przeżywanie Kościoła, wspólnoty i każdego z osobna. Poznając w tych dniach historię tego wyjątkowego miejsca, szczególnie mocno dotarło do mnie przesłanie zawarte w „Pięciu kamieniach”. Dziś, w pierwszą sobotę września pragnę do tego wrócić.

Codzienność to często walka z myślami, z porównywaniem siebie, to nacierające z różnych stron pokusy. Każdy może wymienić swoje „wojny w głowie”. Pięć kamieni z Medjugorie, to powrót do biblijnego przeżywania walki Dawida z Goliatem. Nikt nie był w stanie pokonać Goliata, a każdy, kto próbował ginął. Dawid, człowiek małego wzrostu, ale mocnego ducha pokonał go pięcioma kamieniami. Zawierzył i został poprowadzony.

„Kochane dzieci, módlcie się, abyście modły wzrastać duchowo i być bliżej Boga; wręczam wam pięć kamieni, które symbolizują broń przeciwko waszemu potężnemu Goliatowi. Dzięki nim będziecie mogły wygrać każdą bitwę” – mówiła pewnego dnia Maryja w Medjugorie.

Pierwszy kamień to codzienna Eucharystia.  Drugi kamień to comiesięczna spowiedź. Trzeci to Słowo Boże. Czwartym kamieniem jest post, a piątym codzienna modlitwa różańcowa.

Podczas spotkania młodych całego świata, w czasie konferencji, czy homilii obecni Pasterze zachęcali do odkrycia na nowo mocy i skarbu, jakim jest Eucharystyczna obecność Chrystusa. Medjugorie, jak mawiał św. Jan Paweł II, to „konfesjonał świata”, gdzie wiele osób doświadcza łaski nawrócenia oraz mocy sakramentu pokuty i pojednania. Każde spotkanie rozpoczynało się wspólnym słuchaniem Słowa Bożego i prośbą do Ducha Świętego, o dar otwarcia na Jego działanie i łaskę. Podczas dni młodych była okazja, aby czynić refleksję nad doświadczaniem braku i przeżywaniem postu. Codziennie modliliśmy się wspólnie na różańcu.

Podczas kolejnych sobót będziemy odkrywać duchową wartość każdego z pięciu kamieni danych nam od Maryi…

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności